Honejsek o sladkém návratu: Snad první vlaštovka, tu hru prostě miluju!

Foto: hokej.zlin.cz

Zlín po třech domácích prohrách zabral a Pardubice smetl výsledkem 6:1. Navázal tak na minulý duel na Spartě, kde vyhrál 5:1. Ševci na ledě dominovali od úvodu utkání. Nejvýrazněji se na výhře podílela nově složený útok Šlahař, Honejsek, Herman, který nasbíral celkem 11 kanadských bodů. Pro Antonína Honejska to pak byl vůbec první zápas sezony, předchozí duely musel vynechat vinnou zranění.

Jágr Chance liga

“Není tajemstvím, že moje zranění přišlo z léta, když jsem trénoval. Byl jsem přetrénovaný. Jsem rád, že jsem se do toho dokázal zase vrátit, ale je těžké říct, jak to bude vypadat v těch následujících zápasech. Zda to nebude znát,” uvedl po svém návratu do sestavy Antonín Honejsek, jehož zranění se podle původních prognóz hodně protáhlo a Zlínu klíčový útočník znatelně chyběl.

“Táhlo se to. Vůbec jsem v první chvíli nepočítal, že to bude na tak dlouho... Já tu hru ale prostě miluju. Každý den jsem chodil  za klukama, dělal jsem, co jsem mohl. Jezdil jsem na kole, snažil se udržovat v kondici a těžko říct, jak to bude vypadat dál. Jeden zápas o tom moc neřekne,” upozorňuje nejlepší hráč utkání. “Víte, co se říká: první vyhraní z kapsy vyhání. Teprve v následujících zápasech se uvidí, jak budu vypadat. Snad to byla taková první vlaštovka,” věří klíčový hráč Beranů.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Po utkání pak přiznal, že stoprocentně fit ještě nebyl. “Trochu jsem dostával křeče do noh, ale naštěstí jsme měli náskok, který jsme pak zvládli udržet. Nebylo to pro mě ale ideální. Těžil jsem hlavně z první poloviny zápasu. Potom už mi i výsledek nahrával, že jsem mohl v některých věcech zvolnit a celý tým se soustředil na obranu a trochu pošetřil síly,” říká sedmadvacetiletý útočník, jenž si hned skvěle sedl se svými novými parťáky v lajně. Jakub Šlahař v zápase zaznamenal 2+1 a Jakub Herman 2+2.

“Vůbec jsem se nebál toho, že by nám to poslu nešlo. My jsme spolu hráli od léta, kdy jsme přišli na led. Byl tam s námi Očko (Zdeněk Okál), který se smolně zranil, ale Šlahy (Jakub Šlahař) ho výborně zastupuje,” pochvaluje si Honejsek a prozrazuje historii jeho vztahu s Jakubem Hermanem. “Je taková náhoda, že jsme spolu byli v kanadské juniorce. Takže my se už známe od mládeže, vyrůstali jsme spolu. On je z Přerova, já z Prostějova, vždy jsme spolu hrávali derby Přerov - Prostějov v žácích a znali jsme se už odmalička,” vzpomíná zlínský útočník.

“Byl jsem strašně rád, když ho klub podepsal. Doufal jsem, že spolu budeme hrát a zatím to vychází,” libuje si dvou gólový střelec. Zlín předvedl proti Pardubicím téměř bezchybný výkon a zápas ovládl zcela jasně a zaslouženě. “Vždy se dá ve hře najít spousta chyb, ale po takovém zápase, kdy vyhrajete 6:1, by bylo zbytečné rozhazovat nějakými chybami. Musíme zůstat pokorní, připravit se na další zápas a hlavně si nemyslet, že každého budeme porážet 6:1. Musíme si z tohoto utkání vzít ty dobré věci, rozebrat ty špatné a připravit se na pátek,” vyzývá spoluhráče Honejsek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz