Horák se stěhuje z Podolsku. KHL mění za švédskou výzvu ve Växjö

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

15. června 2018, 19:45

Jan Šimek

Útočník Roman Horák opouští Kontinentální hokejovou ligu. Po čtyřech sezonách strávených v Podolsku tamní klub opouští a stěhuje se na sever. Český reprezentant si poprvé v kariéře vyzkouší švédskou nejvyšší soutěž. Nově totiž bude nastupovat za Växjö. Lakers o příchodu sedmadvacetiletého útočníka informovali na svém webu.

Generali Česká Cup

Roman Horák začínal s hokejem v Českých Budějovicích, odkud se vydal do zámoří. Přes juniorskou Western Hockey League se probil do slavné NHL, kde v dresech Calgary a Edmontonu odehrál celkem 84 utkání, ve kterých nasbíral 19 bodů za šest branek a 13 asistencí.

Po konci v zámoří putoval obětavý hokejista do Ruska. Vyhlédl si ho podceňovaný Podolsk, kde český reprezentant působil v posledních čtyřech ročnících. Ve Viťazu nastoupil celkem k 228 zápasům, nasázel v nich 59 branek a přidal 57 nahrávek.

Rok na farmě mi dal hodně, hlásí Šimek. O NHL chce zabojovat »

Teď zkušený borec, který si v národním týmu zahrál na dvou seniorských světových šampionátech a poslední olympiádě v Pchjongčchangu, zvedá kotvy. Jeho novým působištěm bude švédské Växjö Lakers.

„Hledali jsme centra a našli jsme ho v Romanovi. Je v ideálním věku, a navíc je komplexním typem hráče. Má zkušenosti z NHL stejně tak jako z mistrovství světa. Přesto doufáme, že by se mohl posunout na ještě vyšší úroveň,“ řekl na adresu Horáka sportovní ředitel švédského klubu Henrik Evertsson.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz