Hořava jde z Kladna do Slavie. Kdo je v Edenu na zkoušce?

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Slavia vítá zkušenou posilu do obrany: z Kladna, kterému na jaře pomohl k postupu do extraligy, přichází 34letý Petr Hořava.

Nový fanshop

Hořava loni nastoupil za Kladno do 54 zápasů: dal tři góly a na šesti brankách se podílel asistencí. Vždy platil spíše za defenzivnějšího beka, jehož trenéři rádi využívají třeba při oslabení.

„V mužstvech, kde působil, byl vždy důležitým hráčem. Věřím, že odvede kvalitní práci na ledě a že bude dobře působit na mladší hráče i mimo led,” říká trenér Miloš Říha mladší.

Třetí sezonu v řadě pak ve Slavii přidá Jindřich Barák, byť jeho pokračování klub oficiálně potvrdil až nyní. 28letý bek v minulém ročníku stihl 36 utkání s bilancí 1+5.

„Jindra to měl loni vinou zranění těžké a nedokázal se do toho pořádně dostat. Ale věříme, že nová sezona se mu povede a naváže na předchozí úspěšné roky," uvedl Říha pro web hc-slavia.cz. „Je to náš odchovanec a hráč, který má ke klubu velký vztah. I to byl důvod, proč jsme se dohodli na nové smlouvě.”

„Jindra to měl loni vinou zranění těžké."

Po skončení suché přípravy prodloužil kontrakt ještě jeden obránce z loňského kádru: perspektivní Tomáš Duda (48 utkání, 2+4), jehož ice time se pohyboval nad 17 minutami. „Během sezony udělal obrovský progres, a řekl si tak o novou smlouvu. Má velký potenciál a byla by škoda, abychom ho nevyužili,” citují Říhu klubové stránky.

Na zkoušku pak dorazili útočníci Petr Hučko (loni Písek, 39 zápasů, 17+35) nebo Daniel Svoboda (Trutnov, 23 utkání, 18+11). „Ve druhé lize měli oba velmi slušnou sezonu, proto jsme jim dali příležitost ukázat se," popisuje Říha. 

Aktuální kádr HC Slavia Praha

Brankáři: Roman Málek, Martin Michajlov, Dominik Šorf.

Obránci: Milan Antoš, Jindřich Barák, Tomáš Duda, Tadeáš Hejda, Ondřej Holý, Petr Hořava, Jan Novák, Marek Ryzák, Josef Saňa, Michal Steinocher, Vojtěch Šmíd, Dominik Valík.

Útočníci: Jaroslav Brož, Jiří Doležal, Aleš Furch, Denis Heldák, Norair Hovsepjan, Petr Hučko, Vincent Keszi, Dávid Kohút, Viktor Martínek, David Matějka, Martin Ondráček, Lukáš Sladkovský, Daniel Svoboda, Martin Šagát, Tomáš Šmerha, David Šteiner, Filip Vlček, Daniel Vrdlovec, Robin Všetečka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz