Hossa míří do Třince, Plzeň mění s Oceláři Sýkoru za Hrňu

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Třinec a Plzeň se dohodly na výměně útočníků. Zatímco dres Ocelářů bude v rámci hostování minimálně do konce ledna hájit slovenský střelec Ján Sýkora, na západ Čech se stěhuje Erik Hrňa. Kromě toho do kádru aktuálně desátého týmu extraligové tabulky míří zkušený útočník Marcel Hossa. „Jeho rozhodnutí respektujeme a nyní usilovně pracujeme na náhradě,“ hlásí plzeňský sportovní manažer Tomáš Vlasák.

partneři českého hokeje

Čtyřiatřicetiletý slovenský útočník sehrál za Škodu dohromady dvacet zápasů, v nichž zapsal 16 bodů za osm branek a stejný počet asistencí. Dalších osm duelů vynechal kvůli zranění třísel a po návratu už se mu nedařilo asi tak, jak by si sám přál. „Na Plzeň budu vzpomínat jedině v pozitivním. Není to poprvé v kariéře, kdy se v průběhu sezony stěhuju do jiného týmu. Takový je hokej, patří to k němu,“ ví zkušený hokejista Marcel Hossa.

"Sýkora za Hrňu? Věříme, že tato výměna oběma hráčům i klubům pomůže."

„Nezastírám, že bych tady rád pokračoval, ale kdo mě zná, tak tu změnu pochopí. V Plzni jsem sice nebyl dlouho, ale za tu krátkou dobu jsem tam získal řadu kamarádů a určitě se zase do Plzně rád podívám,“ říká bývalý hokejista NHL či KHL. „Byl pro nás přínosem. Věděli jsme, že má ve smlouvě klauzuli o odchodu. To je hokej. Jeho rozhodnutí respektujeme a nyní usilovně pracujeme na náhradě,“ přiznává Tomáš Vlasák.

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Kromě toho kádr aktuálně druhého týmu extraligové tabulky opouští další slovenský útočník Ján Sýkora. Tamní vedení se dohodlo s Oceláři na hráčské výměně za třineckého Erika Hrňu. „Ján Sýkora se v letošní sezoně trápil a chceme mu pomoc, aby se opět nastartoval. Stejně tak Erik Hrňa neprožíval povedené období, ale věříme v jeho schopnosti a střelecké umění, které v sobě má,“ líčí sportovní manažer Škody Tomáš Vlasák.

Chomutov ani Litvínov! Klepiš posílí Boleslav, do Třince se vrací Žejdl »

„Věříme, že tato výměna oběma hráčům i klubům pomůže,“ doplňuje k trejdu. Ten potrvá do konce ledna a v případě zájmu všech stran může dojít k prodloužení hostování až do konce sezony 2015-16. Sedmadvacetiletý Hrňa v letošním ročníku skóroval pouze třikrát a navrch přidal osm asistencí, o dva roky mladší Sýkora zaznamenal rovněž jedenáct bodů za pět gólů a šest nahrávek. Probudí se v nich znovu obávaní střelci?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz