Hossa pomohl zachránit MODO. Valchař si podmanil finále!

Foto: modohockey.se

Vydařenou sezónu Litvínova na východě dokresluje jeho dlouholetý hráč Jakub Černý. Po přestupu do běloruského Minsku zažil vynikající bodovou sezónu, kterou zakončil druhým místem. Spokojenost nakonec může panovat v celku MODO Hockey, který se i díky bodovým přídělům Marcela Hossy udržel v nejvyšší švédské soutěži. Velká radost panuje v táboře francouzského Gapu, který rozdrtil ve finále Epinal, na čemž se hattrickem podílel i Radim Valchař!

Šedesát kanadských bodů v základní části, deset asistencí v play off. Přesně takovými statistikami se může v běloruské nejvyšší soutěži pyšnit Jakub Černý. Společně se Slovákem Lušňákem došli s celkem Junosť Minsk až do finále, kde je však doslova vyškolil Soligorsk. Vítěz základní části nedal mužstvu z hlavního města žádnou šanci, rozhodl ve čtyřech zápasech a mohl začít slavit. V posledním duelu se zrodilo vítězství 3:1, český forvard Černý si u jediné branky Junosti připsal gólovou nahrávku.

Vlastimil Lakosil se již deset let, pokud nepočítáme sedm zápasů v sezóně 2011/2012, mezi tyče v českých soutěžích nepostavil, u našich sousedů se ale potýká s velkým úspěchem. Poté, co dotáhl Nitru na druhé místo základní části, nabídl jí svými výkony mečbol na postup do finále. V pátém semifinálovém utkání český brankář Lakosil sice dvakrát inkasoval, nakonec ale výraznou měrou přispěl k důležitému vítězství 5:2. Nitře chybí jedno vítězství k postupu do finálové bitvy, kde by se Lakosilovi mezi tyčemi postavil jeho český kolega Alexander Hylák.

Marcel Hossa si se svými spoluhráči ve Švédsku může definitivně oddychnout. Jeho MODO nejrychlejším možným způsobem vybojovalo záchranu proti Hästenu, od svého soupeře ve čtyřech zápasech inkasovalo pouze dvě branky. Slovenský útočník zaznamenal dva góly a jednu asistenci, čímž se podílel na třetině branek svého mužstva. MODO příští sezónu ve švédské lize chybět nebude, Hästen se vrací do druhé nejvyšší soutěže.

Bývalý český mládežnický reprezentant a současný francouzský vyslanec Radim Valchař opanoval druhé finále Ligue Magnus. V dresu Gapu proti Epinalu zaznamenal hattrick, čímž přispěl k vysokému vítězství v poměru 9:0. Všechny tři branky odchovance Orlové se zrodily v přesilových hrách, dvě asistence na straně vítězů si připsal i další český hráč Richter.

Extraliga (Slovensko) – semifinále play off

NITRA – BANSKÁ BYSTRICA 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. König (Tománek), 13. Novák L. (Tománek, Stümpel), 22. Tománek (Stümpel, Novák L.), 32. Novák L. (Stümpel, Kuzma), 52. Ručkay H. (Slovák, Milo) – 1. Hudec (Surový, Handzuš), 56. Kudrna (Kytnár). Diváci: 3 600.

Stav série: 3:2 (4:2, 3:4 sn., 3:2, 2:4, 5:2)

SHL (Švédsko) – baráž o udržení

HÄSTEN – MODO HOCKEY 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Westlund - 10. Pahlsson, 22. Pettersson (Djuse, Haataja), 22. Onerud (Kempe), 58. Oberg (Pahlsson, Roche).

Konečný stav série: 0:4 (0:3, 0:2, 1:4, 1:4), MODO Hockey se zachránilo v SHL

Extraleague (Bělorusko) – finále play off

Junosť Minsk – Soligorsk 1:3, konečný stav série 0:4, Soligorsk získal titul

Ligue Magnus (Francie) – finále play off

Gap – Epinal 9:0 (za domácí Valchař 3+0 a Richter 0+2), stav série 1:1

Championship (Kazachstán) – semifinále play off

Pavlodar – Gorňak Rudnyj 5:2, stav série 3:1

Beibarys Atyrau – Kokšetau 1:2 po prodloužení, stav série 1:3

Ekstraklasa (Polsko) – finále play off

Jastrzebie – Tychy 4:2 (za domácí Němeček 1+0, Steber 1+1, Polodna 0+1 a Bordowski 0+1, za hosty Vítek 1+0), stav série 1:1

 

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz