Hotovo! Sparta dotáhla příchod reprezentačního beka

Vojtěch Mozík | Foto: hcsparta.cz

Spekulace jsou potvrzeny, člen širšího reprezentačního kádru Vojtěch Mozík skutečně posílí pražskou Spartu. Dohodl se na smlouvě pro nadcházející dvě sezony.

„Vojta Mozík je velice kvalitní bek. Hrál spoustu let v prestižních evropských soutěžích, to hovoří za vše. Ještě více zpevní naši defenzivu,“ raduje se člen klubového představenstva Tomáš Divíšek.

Pro Spartu jde o čtvrtou doposud oznámenou posilu: kromě Mozíka už dotáhla příchody Filipa Chlapíka, Ondřeje Najmana a Aarona Irvinga. „Je to už druhý pravák, kterého do defenzivy přivádíme. Vojta má zkušenosti z reprezentace, vyhrál extraligu i CHL. Věřím, že bude přínosem,“ přeje si sportovní manažer Jaroslav Hlinka. 

Mozík se do extraligy vrací po osmi sezonách v zahraničí: mezitím startoval na dvou olympiádách, zahrál si v NHL za New Jersey a působil také v KHL a ve Švédsku. Naposledy nastupoval za Rögle, se kterým loni vyhrál Ligu mistrů a v jehož barvách letos získal čtrnáct bodů v 58 utkáních.

„Návrat domů mě lákal. Hodně jsme se nacestovali."

„Návrat domů mě lákal. Hodně jsme se nacestovali. Z tohoto hlediska to pro nás bude velká pozitivní změna, na kterou se hodně těším," popisuje Mozík v rozhovoru pro hcsparta.cz.

V extralize dosud působil v Mladé Boleslavi a Plzni (té v roce 2013 přispěl k titulu), právě v rodné Praze má ale zázemí. „Bydlíme tady už poslední tři roky. Mám tady rodinu, takže to opravdu hrálo velkou roli," vysvětluje jeden z důvodů svého podpisu se Spartou.

Aktuální kádr HC Sparta Praha

Brankáři: Oldřich Cichoň, Josef Kořenář, Jakub Kovář.

Obránci: Michal Kempný, Jakub Krejčík, Michael Krutil, Ondřej Mikliš, Michal Moravčík, David Němeček, Adam Polášek, Tomáš Tomek, Vojtěch Mozík.

Útočníci: Jan Buchtele, Miroslav Forman, Petr Hauser, Roman Horák, Jakub Konečný, Pavel Kousal, Ondřej Najman, Michal Řepík, Ostap Safin, Vladimír Sobotka, Erik Thorell, David Vitouch, Filip Chlapík.

Foto: olympijskytym.cz/Vladimír Koča

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz