Houževnatost vs. zkušenost. Kometa je pro nás obrovská výzva, hlásí Petr

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Hokejisté Vítkovic mají za sebou povedenou základní část, ve které vyrovnali klubový rekord v počtu bodů, skončili na skvělém čtvrtém místě a po čtyřech letech se probojovali mezi osmičku nejlepších. A teď si ve čtvrtfinále věří také na úřadujícího brněnského mistra. "Cíl nás všech je jasný," prozrazuje na klubovém webu hlavní trenér Jakub Petr.

Plekanec TELH

Už před sezonou se mluvilo o tom, že by Vítkovice mohly být černým koněm soutěže. To potvrdily i na ledě, když v dlouhodobé části nasbíraly 92 bodů a vyrovnaly tím svůj bodový rekord ze sezony 2011-12. „Cílem bylo čtvrtfinále, to jsme splnili. Že jsme čtvrtí, nám zajišťuje domácí výhodu, což je vždycky plus. Chtěli jsme dostat aspoň jeden z těch top týmů pod sebe, což se nám podařilo. Z tohoto pohledu můžeme být spokojeni,“ pokyvuje vítkovický kouč.

Vítkovice dál povedou Petr s Trnkou: Ocenění naší práce, ale i závazek »

„Na druhé straně je to zavazující směrem k play off a vlastně i k další sezoně. Bodový příděl jistě stojí za zmínku, ale zároveň je potřeba připomenout, že v počtu vstřelených gólů jsme skončili druzí a stejně tak v počtu inkasovaných branek. To vše jsou ukazatele, které nás před play off mohou dobít optimismem. Kdyby nám to někdo řekl před sezonou, brali bychom to všemi deseti,“ doplňuje Petr, který před play off podepsal s klubem novou smlouvu.

„Moc dobře víme, jak loni Brno prošlo play off a jak si došlo pro mistrovský titul. Z tohohle pohledu je to pro všechny opravdová výzva. Jak pro nás trenéry, tak pro hráče.“

Nejen on už se těší na třaskavé bitvy s mistrovskou Kometou. „Pro nás je to obrovská výzva. Moc dobře víme, jak loni Brno prošlo play off a jak si došlo pro mistrovský titul. Z tohohle pohledu je to pro všechny opravdová výzva. Jak pro nás trenéry, tak pro hráče,“ zdůrazňuje Petr. Jeho tým využil pauzu k doléčení šrámů a přípravě, teď už se těší na první duel po devíti dnech. „Máme před sebou velkého soupeře a velký cíl. Už se nemůžeme dočkat!“

Petr: Nemyslím, že by nás přejeli. Podle mě to bude hodně vyrovnané

Zatímco loni Ostravané zdolali mistra ve všech zápasech, letos je na tom se třemi vítězstvími lépe Kometa, která Vítkovicím na severu Moravy nedovolila dokonce ani gól. „Já bych se na tu bilanci zase až tak nedíval, protože kdo viděl ty zápasy, tak musí uznat, že minimálně zápasy v Ostravě byly neuvěřitelně vyrovnané. Nemyslím, že by nás přejeli. Proto nelze usuzovat, že čtvrtfinále bude jednoznačné. Podle mě to bude hodně vyrovnané,“ očekává.

Lev, Olesz, Květoň, Roman a spol. budou znovu spoléhat na jistého Patrika Bartošáka, který byl statisticky nejlepším brankářem základní části. „Všichni víme, že hodně bodů máme díky Patrikovi, protože byly zápasy, kdy jsme nebyli lepší, ale právě díky jeho výkonům jsme neinkasovali. On nás v klíčových momentech podržel a já jsem jen rád, že se v individuálních statistikách dostal tak vysoko,“ těší čtyřiačtyřicetiletého šéfa střídačky.

Kometa zbrojí na Vítkovice. Půjdeme na krev, slibuje kapitán Čermák »

Samotného gólmana ale nechávají skvělá čísla klidným. „Možná to zní pěkně, ale v této době je to pro mě nejméně důležitá věc. Ale samozřejmě je to super pro sebevědomí,“ hlásí Patrik Bartošák před startem čtvrtfinálové série s Brnem. „Myslím, že bitva Komety s Vítkovicemi bude bitvou zkušených proti houževnatým. A doufám, že naše houževnatost dokáže jejich zkušenost převálcovat,“ věří gólman, jenž v soutěži odchytá premiérové čtvrtfinále.

„Myslím, že bitva Komety s Vítkovicemi bude bitvou zkušených proti houževnatým. A doufám, že naše houževnatost dokáže jejich zkušenost převálcovat.“

Série bude pikantní pro obránce Petera Tršku. Ten loni vybojoval titul s Kometou, ale letos bude usilovat o její vyřazení. „Bude to pro mě speciální. Ale je to play off, hraje se o všechno a už to samo o sobě je obrovskou motivací bez ohledu na to, jestli hrajeme proti mančaftu, ve kterém jsem působil, nebo ne. Samozřejmě určitý vztah jsem si k Brnu vybudoval, ale teď už hraju za Vítkovice a budu rád, když Kometu pošleme na dovolenou,“ hlásí.

Roman: Náš souboj s Brnem je podle mě největším tahákem čtvrtfinále

Moravská bitva bude svátkem také pro fanoušky a dá se očekávat plná Ostravar Aréna, ačkoli vyprodáno zatím není. „Určitě to bude velké. Z těch dvojic, které se v play off vytvořily, je podle mě náš souboj s Brnem největším tahákem. Jsou to velká města blízko k sobě, tradiční kluby, oba s dobrými a věrnými fanouškovskými základnami. Určitě to bude velká podívaná,“ tuší Ondřej Roman. Úvodní bitva je v Ostravě na programu už v úterý od 17:30.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz