Hráči dvacítky se do Litoměřic nevrátí. Kteří talenti je nahradí?

Foto: hcsparta.cz

Už během prosince musely Litoměřice postupně obměňovat kádr a pokračovat v tom budou i po Novém roce. Prvoligový klub získal další hráče, kteří za něj budou nastupovat v rámci projektu Dukla.

Fanshop národního týmu

Osm litoměřických hráčů se představilo na mistrovství světa dvacítek v Edmontonu, další rovněž absolvovali přípravné kempy, ale neprobojovali se do konečné sestavy. Většina hokejistů dorazového mládežnického ročníku 2001 teď už za Litoměřice hrát nebude.

Někteří se vrací do svých mateřských klubů, jiní – včetně opor dvacítky – zase do zámořských soutěží. Výjimku tvoří pouze Marek Berka, David Jindra a Tomáš Bernat, kteří ve Stadionu zůstávají. Stejně jako Jakub Černohorský, jenž však nebyl projektovým hráčem.

Momentálně až patnáctý celek Chance ligy ale přivítal další tváře. Nováčci budou v projektu Dukla usilovat o pozornost směrem k juniorským šampionátům v příštích dvou letech.

Vladimír Kremláček

Vladimír Kremláček | Foto: Martin Voltr

Jeden z nich dokonce letos prošel draftem NHL: Útočníka Jakuba Konečného (na úvodní fotce) si vybralo z 216. příčky Buffalo. Sparťanský talent načal sezonu v juniorce, ale před Vánoci si připsal premiérové čtyři prvoligové starty za Sokolov. V tom posledním proti Vsetínu dokonce skóroval.

Dalším pravidelným reprezentantem je obránce Vladimír Kremláček, ten usiloval i o účast v Edmontonu. Dosud byl celý život věrný organizaci Plzně, pětkrát se podíval do druholigových Klatov.

Naopak kladenský forvard Tomáš Urban má v životním rejstříku i jeden ročník v hokejové akademii na Floridě. Letos se za moře krátce podíval znovu, za Lincoln nastoupil k jednomu zápasu USHL, ale teď bude působit v Litoměřicích.

Čtvrtý novic trénoval v klubu už v prosinci. Útočník Lukáš Pajer následoval kamaráda Petra Moravce, stejně jako on zamířil na sever Čech z mládeže Hradce Králové. Oba dva by si mohli v dubnu velmi reálně zahrát na MS do 18 let.

Lukáš Pajer

Lukáš Pajer | Foto: Martin Voltr

Na soupisce Stadionu tak aktuálně figuruje devět hráčů, kteří budou mít i příští sezonu status juniorů. Kromě výše zmiňovaných to jsou zadáci Ondřej Baláž a Jiří Háva a forvardi Dominik Soukup a Lukáš Stehlík

Soupiska HC Stadion Litoměřice

Brankář: Adam Beran, Tomáš Král.

Obránci: Jan Výtisk, Jan Holý, Jiří Jebavý, Patrik Marcel, Ondřej Baláž, Jiří Háva, Jakub Černohorský, Vladimír Kremláček.

Útočníci: Matěj Beran, Martin Procházka, Peter Jánský, Patrik Miškář, Marek Berka, Ondřej Damašek, Michal Daniel, Josef Jícha, David Jindra, Petr Moravec, Tomáš Bernat, Dominik Soukup, Lukáš Stehlík, Přemysl Svoboda, Jakub Konečný, Tomáš Urban, Lukáš Pajer.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz