Hráči Razýma neodvolali, hlásí Šlégr. Kouče neřeší, chce se porvat o desítku

Foto: hcverva.cz

Litvínov v boji o play off potřebuje každý bod, jenže třikrát za sebou vyšel naprázdno a je stále jedenáctý! Tamnímu vedení už po prohře s Kometou došla trpělivost a sáhlo k odvolání kouče Milana Razýma.

MS U20 2020

„Jsme v situaci, kdy jsme po přestávce z šesti zápasů získali čtyři body, což není dobré. Máme čtyři utkání do konce základní části. Dnes už hráče nevyměníme, je po přestupních termínech, tak zkoušíme aspoň touto formou dát mužstvu nějaký impuls. Chceme se o to porvat,“ velí na klubovém webu generální ředitel Jiří Šlégr, jenž opět převzal trenérskou taktovkou.

„Není to mým přáním, ale jako vždy na sebe beru zodpovědnost. Hledat trenéra na čtyři duely základní části je z mého pohledu i z pohledu představenstva klubu nesmysl, takže jsme učinili rozhodnutí, že na střídačku půjdu já po boku Josefa Beránka a Radima Skuhrovce,“ objasňuje olympijský vítěz z Nagana s tím, že odvolat Milana Razýma bylo těžké rozhodnutí.

„Rozhodně nemůžeme hrát tak, jak hrajeme teď. Pořád si stojím za tím, že na papíře máme velice kvalitní mužstvo, ale nehrajeme kvalitní hokej.“

„Člověk si musí být opravdu jistý, že to je správně, ale postupem času může zjistit, že to tak třeba nebylo. Když jsem Milana bral, tak jsem opravdu věřil, že tady s námi zůstane pár let. Bohužel se to nepovedlo. Start byl fantastický, ale během sezony jsme se propadali níž a níž,“ mrzí Šlégra. Ten vyvrací, že by Razýma odvolali hráči, se kterými si údajně nesedl.

„V žádném případě si nemyslím, že hráči odvolali trenéra. Nikdy nic takového z jejich úst nezaznělo, je to rozhodnutí vedení a představenstva. Jestli si hráči s trenérem sedli nebo ne, to musejí vědět především oni. Hráči by rozhodně měli být profesionální a dodržovat to, co jim trenér naordinuje. V tomhle případě se to pravděpodobně nestalo,“ hlásí Jiří Šlégr.

Foto: Hynek Haruda, hcverva.cz

S hráči už měl sezení, kde jim sdělil, co od nich čeká a jakým stylem by chtěl hrát. „Protože rozhodně nemůžeme hrát tak, jak hrajeme teď. Já to se shora vidím určitě daleko lépe, než ze střídačky. Uvidíme, jak k tomu hráči přistoupí a budou tomu věřit. Pořád si stojím za tím, že na papíře máme velice kvalitní mužstvo, ale nehrajeme kvalitní hokej,“ pokračuje.

Jeho jasným cílem je prokousat se do desítky, na kterou chemici ztrácejí tři body. „Musíme se koukat do příštích čtyř zápasů a udělat maximum, abychom je vyhráli. Pokud vyhrajeme, tak máme ještě dobrou šanci se do play off dostat. Pokud ne, je to vizitka nás všech a musíme si to po sezoně zanalyzovat a říct, jakou se vydáme cestou do příští sezony.“

„Každý hráč by si měl sáhnout do svědomí, jestli odevzdává všechno tak, jak má. Musíme zmobilizovat všechny síly, semknout se a společně zkusit desítku urvat.“

Pokuty by podle Šlégra nic neřešily. „Nejsem jejich zastáncem. Myslím, že každý hráč by si to měl uvědomit a brát na sebe zodpovědnost, hlavně za svůj výkon. Sáhnout si do svědomí, jestli odevzdává všechno tak, jak má. Musíme zmobilizovat všechny síly, semknout se na ty čtyři zápasy a společně zkusit desítku urvat,“ velí dočasný šéf litvínovské lavičky.

Hledání nového lodivoda jde v tuto chvíli stranou. „Tím si teď nebudu zatěžovat hlavu. Chtěl bych se věnovat tomu, co můžeme udělat pro to, aby naše hra byla víc přímočará, více do brány, více jednoduchá. Uvidíme, jestli se nám povede hráče přesvědčit. Je to otázka čtrnácti dnů a musíme tomu obětovat absolutně všechno. Pak to budeme řešit,“ zakončuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz