Hradec chce spolupracovat s Kolínem. Vrchlabí nezatracuje

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Ve východních Čechách a blízkém okolí zničehonic nastal skoro až přetlak klubů, které mohou hrát Chance ligu. Co z toho vytěží Hradec Králové?

partneři českého hokeje

V pátek došlo k definitivní dohodě Pardubic s Vrchlabím, což byl krok, který se s chystaným vstupem Petra Dědka do pardubického hokeje všeobecně očekával. Současně to v očích mnoha fanoušků tak trochu ztrapnilo úhlavního konkurenta.

Vždyť právě Mountfield v uplynulé sezoně pomáhal Vrchlabí k vysněnému postupu! Konečně chtěl mít v Chance lize tým, s nímž by mohl spolupracovat. Těžko říct, jak by bez něj podkrkonošský celek dopadl...

Generální manažer Aleš Kmoníček však na klubových stránkách Hradce zmínil možnost, která může vyznívat poněkud překvapivě.

„Vrchlabí bude úzce spolupracovat s Pardubicemi, jelikož potencionální majitel Pardubic jim přislíbil i finanční pomoc v takové výši, která jim umožní Chance ligu hrát. Pokud bude mít Vrchlabí zájem, můžou se tam někteří naši hráči objevit,“ uvedl. 

Tedy – v jednom týmu, třeba i v jedné formaci, mohou vedle sebe hrát hokejisté se smlouvou v Hradci Králové a Pardubicích.

Ale to pro Mountfield určitě není nejlepší řešení. Potřeboval by ve druhé nejvyšší soutěži najít spolehlivějšího partnera. Pokud se například lajna mladíků Poppel–Morong–Síla neuchytí v extralize, do druhé ligy jít opravdu nemůžou – ta by pro jejich vývoj nebyla vhodná. Stejně tak v současné situaci ani juniorská soutěž, nad jejíž budoucností dál visí otazník.

Mají snad talenti jezdit do Kadaně, jak se letos párkrát stalo? A kam Hradec umístí třeba gólmana Daniela Dvořáka?

Protože právo na Chance ligu získaly i další dva kluby z okolí, Hradec s nimi vyjednává.

„Naše hráče se budeme snažit umístit v dalších klubech Chance ligy, když spolupráce s Vrchlabím ‚padla‘. Kolín stále neví na sto procent, zda bude Chance ligu hrát, i když o to má vážný zájem. Se Šumperkem jsme již jednali a naše hráče nabídli. S Kolínem bych měl mít příští týden jednání, tak uvidíme, zda něco vyřešíme. Náš zájem spolupracovat samozřejmě existuje,“ přiznal Kmoníček.

Právě Kozlové by na spolupráci byli naprosto ideální, od Hradce jsou v dobré dojezdové vzdálenosti. Jenže zatím sami nevědí, jestli dají dohromady rozpočet a soutěž přihlásí. A Mountfield v aktuální situaci taky nemá peněz na rozdávání...

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz