Hradec jede! Nesložili jsme zbraně, těší Zámorského. Spartu prý nehrotí

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

26. září 2018, 9:05

Adam Bagar

Hradec Králové pokračuje ve vítězném tažení, když vrátil Spartě porážku z úvodního kola. Uspěl počtvrté za sebou a vyhoupl se už na druhou příčku extraligové tabulky. I díky bekovi Petru Zámorskému, který za stavu 1:1 připravil v prodloužení vítězný gól pro Radovana Pavlíka.

Nový fanshop

„Myslím, že jsme je tam přehráli ve vlastním obranném pásmu, kdy se jejich hráči vytáhli a šli napadat. Nahrávkou jsme to přehráli do situace dva na jednoho a pak už to bylo o štěstí, že to tam spadlo,“ popisuje hradecký obránce, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Mountfield bral dvoubodovou výhru 2:1 všemi deseti. „Na to, jak jsme hráli první část špatně, tak dva body určitě bereme,“ pokyvuje Petr Zámorský. „Měli jsme opravdu velmi zlý začátek, takhle jsme vůbec nechtěli začít hrát,“ říká k úvodní třetině, po které Sparta vedla 1:0.

Hosté ale po pauze zabrali, postupně přebírali aktivitu. „Asi od poloviny druhého dějství se to změnilo. Řekli jsme si, že budeme hrát poctivý hokej, budeme dohrávat souboje. Třetí třetina už vypadala, jak bychom chtěli. Jsme rádi, že jsme nesložili zbraně,“ těší Zámorského.

Klíčové pro obrat bylo i ubráněné 92 sekund dlouhé oslabení tři na pět na přelomu druhého a třetího dějství. „Tohle vždycky povzbudí. Sparta tam má navíc na takové situace kvalitní hráče. Jsme rádi, že jsme to vyházeli a nedostali druhý gól,“ pokyvuje šestadvacetiletý zadák.

„Řekli jsme si, že budeme hrát poctivý hokej, budeme dohrávat souboje. Třetí třetina už vypadala, jak bychom chtěli.“

Východočeši potom měli stejnou možnost, jenže ji zhatil zbytečným faulem Radek Smoleňák. „Bylo to z přemíry snahy. Vyplynulo to z naší agresivní hry, kdy to tam chceme došťourat. Navíc pořád jsme měli čtyři na tři, ale nic jsme tam nevymysleli,“ zastává se útočníka.

Hradec Králové měl ve třetí části jasně navrch, ale stále ne a ne překonat vynikajícího Matěje Machovského, který ho deptal už v prvním kole, kdy zlikvidoval všech 45 střel. „Víme o jeho kvalitách, je to výborný brankář,“ hlásí bek na adresu sparťanské brankářské jedničky.

Bojovali jsme až do konce a odměnou jsou dva body

Ta proti Hradci kapitulovala až po 113 minutách a 23 sekundách, kdy jí po buly rychlou ranou překonal Tomáš Vincour a nastartoval tak závěrečný obrat, který hostům přinesl čtvrtý triumf za sebou. „Bojovali jsme až do konce a odměnou jsou dva body,“ pokyvuje Zámorský.

Ten v uplynulé sezoně v pražském klubu krátce hrál, ale zápasy proti Spartě příliš speciálně nevnímá. „Už jsem to hodil za hlavu, nebyl jsem tady dlouho, abych to nějak hrotil,“ usmívá se na závěr bek, který se v novém extraligovém ročníku blýskl za pět utkání už čtyřmi body.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz