Hradec Králové kvůli koronaviru odkládá start přípravy na ledě

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Pandemie koronaviru zrušila loňskou sezonu, bohužel zasahuje i do té nové. Například Litoměřice musely dočasně uzavřít stadion. Proslýchá se také, že v Chance lize do karantény míří první hráči a členové realizačních týmů.

Chance liga na Hokejka TV

Hygienická opatření zasahují i do tréninkových plánů. Například v Mountfieldu zrušili čtvrteční a páteční jednotky na ledě. Tým se tak sejde až příští týden.

Mezitím všichni hráči podstoupí testy na covid-19. „Podobně jako některé další extraligové kluby reagujeme na zhoršující se epidemiologickou situaci v Česku," stojí na webu Hradce Králové.

Za poslední den přibylo v Česku 211 nakažených. Premiér Andrej Babiš je aktuální situací znepokojený a sešel se s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem. Po schůzce sdělili, že zváží znovuzavedení celostátních opatření.

Co se týče Hradce Králové, ten odehraje první přípravné utkání 4. srpna v Olomouci. A to v rámci nově vzniklého Generali Česká Cup. Východočeši mají ve skupině ještě Kometu a rivala z Pardubic.

Aktuální kádr Mountfield HK 

Brankáři: Štěpán Lukeš, Marek Mazanec, Tomáš Sajdl.

Obránci: Jérémie Blain, Zdeněk Čáp, Michael Gaspar, Bohumil Jank, Richard Nedomlel, Filip Pavlík, Radim Šalda, Jakub Váchal, Petr Zámorský.

Útočníci: Lukáš Cingeľ, Aleš Jergl, Kelly Klíma, Kevin Klíma, Petr Koukal, Jakub Lev, Matěj Morong, Jakub Orsava, Radovan Pavlík, Jordann Perret, Radek Pilař, Petr Poppel, Vladimír Růžička mladší, Vojtěch Síla, Jakub Sklenář, Radek Smoleňák, Jan Veselý.

Foto: Stanislav Souček, mounfieldhk.cz

Změny v kádru

Příchody
Bohumil Jank (O, Plzeň)
Jérémie Blain (O, Sparta)
Jan Veselý (Ú, České Budějovice)
Vladimír Růžička mladší (Ú, Sparta)
Kelly Klíma (Ú, Tucson, AHL)
Jakub Sklenář (Ú, Chomutov)

Odchody
Oskars Cibulskis (O, ?)
Oscar Eklund (O, Södertälje, SWE)
Tomáš Linhart (O, Vrchlabí)
Mislav Rosandić (O, Liberec)
Petr Šidlík (O, Mladá Boleslav)
Michal Dragoun (Ú, Příbram)
Patrik Miškář (Ú, Litoměřice)
Matěj Chalupa (Ú, Chicago, NHL)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz