<

Hradec má novou jedničku! Do extraligy se po šesti letech vrací Mazanec

Foto: bluelinestation.com

27. dubna 2019, 9:27

Adam Bagar

Extraligový Hradec Králové půjde do příští sezony 2019/20 s novou brankářskou jedničkou, na spolupráci se dohodl s Markem Mazancem, který se na tuzemská kluziště vrací po šesti sezonách. Mountfield o tom informoval v tiskové zprávě.

Dnes už sedmadvacetiletý gólman se v extralize naposledy představil v sezoně 2012/13, kdy s Plzní slavil titul. Po úspěšné sezoně zamířil do zámoří, hned při svém premiérovém ročníku se mohl těšit z 25 startů v NHL v dresu Nashvillu, který jej o rok dřív draftoval.

„Budeme na Marka hodně spoléhat.“

V dalších pěti ročnících však zasáhl do pouhých šesti utkání v nejlepší lize světa, chytal hlavně ve farmářských týmech v nižší AHL. Nejdřív v Milwaukee, pak v Hartfordu a naposledy v Utice. Na chvíli si odskočil také do KHL, v níž v sezoně 2017/18 vypomohl Slovanu.

Teď se ale rozhodl pro přesun domů, posílí Mountfield. „Jsme rádi, že jsme na pozici jedničky sehnali českého gólmana, který si už úspěšně extraligu zachytal. Budeme na Marka hodně spoléhat,“ přiznává generální manažer hradeckého klubu Aleš Kmoníček.

„Návrat do Čech je pro něj motivací, aby se dostal znovu na pozici, na které byl před odchodem do zámoří.“

Na východě Čech tak našli náhradu za Jaroslava Pavelku a Brandona Maxwella, kteří se loučí. „Po odchodu obou gólmanů jsme usilovně sháněli kvalitního brankáře, který by splňoval kritéria na pozici číslo jedna, což se podařilo,“ líčí trenér gólmanů Robert Horyna.

„Marek je kvalitní gólman, který chytal NHL, byl v reprezentaci, poslední sezonu strávil v AHL. Návrat do Čech je pro něj motivací, aby se dostal znovu na pozici, na které byl před odchodem do zámoří. Věřím, že spolupráce bude oboustranně prospěšná,“ dodává.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz