Hradec má tři hráče v karanténě, start přípravy to prý ale nenaruší

Foto: Jan Vavřina, mountfieldhk.cz

24. července 21:01

Adam Bagar

Hokejisté extraligového Mountfieldu v uplynulých dnech absolvovali testy na koronavirus, hned tři z nich museli do karantény. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Chance liga na Hokejka TV

„Na základě rozhodnutí ředitele Krajské hygienické stanice a epidemiologů byli tři hradečtí hráči umístěni do karantény, přípravu A-týmu na novou sezonu to ale nenaruší,“ uvedl klub s tím, že první společný trénink na ledě je naplánován na pondělí.

Parta kolem trenérů Vladimíra Růžičky, Daniela Brandy a Davida Kočího měla s přípravou začít už ve čtvrtek, ale vedení zareagovalo na zhoršující se epidemiologickou situaci, členy týmu nechalo otestovat a start odložilo na začátek příštího týdne.

Také u rivala z Pardubic existovalo podezření, že by trojice hráčů, která přišla do kontaktu s nakaženými osobami, mohla mít koronavirus. Testy však byly negativní, a tak příprava na novou sezonu probíhá dále podle plánu. Na rozdíl od Litvínova...

Chemici museli přípravu přerušit, jeden z hráčů tam byl pozitivně testován na koronavirus. Hygiena nařídila karanténu celému A-týmu a části zaměstnanců, kteří s ním přišli do styku. Všichni museli na testy, Zimní stadion Ivana Hlinky je uzavřen.

Ve Zlíně byl koronavirus sice potvrzen u jednoho člena dorosteneckého týmu, který musel jít celý do karantény, pondělní start přípravy tamního A-týmu to však neohrozí. Vnitřní prostory tréninkové PSG arény ve čtvrtek prošly kompletní dezinfekcí.

V pondělí se měly začít chystat i Vítkovice, ale v reakci na nepříznivý vývoj epidemiologické preventivně odložily start přípravy. Předběžně jej posunuli na pátek 31. července. Ostravský klub však neeviduje nikoho s pozitivním testem na koronavirus.

Problémy hlásí i kluby Chance ligy. Na Slavii se objevilo hned několik případů nemoci covid-19, jeden případ má Kladno. Oba týmy musely přerušit rozběhnutou přípravu. V Litoměřicích zase kvůli výskytu koronaviru až do neděle uzavřeli stadion.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz