Hradec musí mít hlad! Hrajeme moc na krásu, chce to bojovnost, velí Látal

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

20. března 2018, 21:59

Václav Jáchim

První dvě bitvy zvládli, další nikoli. Hokejisté Mountfieldu pod Ještědem selhali, v celkově čtvrtém utkání čtvrtfinálové série od začátku tahali za kratší konec. V soubojích byli většinou později než domácí, na první pohled do toho nedávali takový elán jako Bílí Tygři. Výsledek 0:3 je pro Východočechy trpký, s ohledem na průběh ovšem zasloužený. "Musíme přidat na bojovnosti. Hráli jsme moc na krásu, chce to víc důrazu. Potřebujeme být hladovější," připomíná Martin Látal.

Hokejista sezony

Vynikající bruslař trápil libereckou obranu rychlými útočnými výpady, také další borci Mountfieldu se snažili. Jenomže v porovnání s domácími to bylo málo. Hráči Liberce působili živějším dojmem, skvěle začali, šli do vedení a pak drželi kvalitní tempo až do konce. Výhrou mimo jiné potvrdili, že Hradci to pod Ještědem delší dobu nejde. Hosté tam prohráli jedenáctý zápas v řadě a upínají myšlenky k celkově páté bitvě před svými fanoušky. "Tam musíme vyhrát, to je jednoznačné!" velí Látal.

Po dvou domácích výhrách jste v Liberci dvakrát padli. A série začíná vlastně od nuly.
S tímhle jsme asi měli víc počítat. Liberec hraje nahoře každý rok, titul a finále neudělali náhodou. Kdybych měl zhodnotit zápas, tak na naší straně byly mraky vyloučených. Čtyři útočné fauly... To se nesmí stávat v lize, natož teď v play off. 

Hokejisté Liberce byli po druhém utkání série hodně frustrovaní, ale obdivuhodně se z toho dostali.
Oni nebyli frustrovaní na sebe, ale na rozhodčí. Všichni si hodně věří, mají velké sebevědomí, což je samozřejmě dobře. Takže to nepoložili a hrají, jak hrají.

V úterním utkání nenastoupil Jaroslav Bednář, jehož nepustily zdravotní potíže. Je jeho absence hodně znát?
Je. V přesilovkách chybí. Ale jestli hraje Bednář, nebo ne... Jasně, je to výborný hráč, ale takový zápas se prostě musí ubojovat. 0:3 mluví za vše.

Čím si vysvětlit, že domácí byli většinu utkání živější? Promítlo se i to, že šli brzy do vedení a získali větší klid?
My vždycky začínáme zápasy tím, že prohráváme. Většinou se nám to podařilo zvrátit, ale Liberec má výborně propracovanou taktiku. Moc šancí tam tentokrát nebylo.

Porvat se? I to je moje práce, usmívá se Stránský

Co především zlepšit do další bitvy?
Hlavně disciplínu. Zase jsme měli nějakých deset vyloučených, to je prostě trestuhodné. Také potřebujeme víc střílet. Máme takticky a technicky vyspělé mužstvo, furt si to chceme hrát do prázdné. Musíme víc střílet, Roman Will ty anděle také nemá pořád (usměje se).

V soupeření Liberce s Mountfieldem už delší dobu platí, že na svém ledě vyhrávají domácí. Je to pro vás povzbudivé před pátým čtvrtfinále?
Myslím, že doma to bude úplně něco jiného. Tam fakt hrajeme výborně, pátý zápas série by to chtělo vyhrát. Musíme do toho dát všechno, abychom jeli do Liberce s výhodou. Protože tady se hraje těžko. A těžko vyhrává."

Tentokrát jste za soupeřem zaostali v pohybu a hlavně v důrazu. Souhlasíte?
Určitě! Musíme přidat na bojovnosti. Byla to spíš hra na krásu, ve stylu pojďme si zahrát a uvidí se... I přesilovky jsme mohli sehrát víc chytře, Hradec to zdobilo celou sezonu, v posledních dvou utkáních to ale nebylo úplně ono..

Jisté je, že dojde na šestý zápas v sérii. Pod Ještědem se v sobotu začne nezvykle už od 11 hodin dopoledne. Co to pro vás bude znamenat?
Nevím, takhle brzy jsem hrál naposledy někdy před dvanácti lety. Ještě v juniorech v Kanadě, když jsme měli třeba tři utkání ve třech dnech. Teď vůbec nevím, co si pod tím mám představit. Bude to asi podobné, jako když jdete ráno na trénink. Asi nebude snadné se na to připravit. Člověk má v den utkání určitý cyklus - dáte si trénink, pak oběd a spánek. Musíme to probrat.

Třeba i ve smyslu, co si sníst k snídani?
Také. Klobáska asi nebude (usměje se). Jenom nějaká vajíčka a něco lehkého.

Sestřih utkání Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz