Hradec = Okuliar? Teď už ne. Já měl pořádně hrubou deku, culí se Tamáši

Radost Alexe Tamášiho z gólu proti Olomouci | Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

29. listopadu 2023, 11:59

Martin Voltr

„Blbou náladu“ kolem hradeckého klubu kvůli záhadné kauze brankáře Patrika Bartošáka jasně cítíte. Přesto se ale Mountfieldu po výsledkové stránce dál celkem daří a tým vylepšuje zprvu bídnou domácí bilanci. Zásadní důvod? Probuzení spících střelců.

V úterní bitvě s Olomoucí se takto probudil Alex Tamáši.

Na přelomu přípravného období a startu ligy byla ze slovenské posily řada fanoušků nadšená, slibovali si od něj podobnou cestu, jakou ušel Oliver Okuliar. Jenže... Od gólu v prvním kole na Kometě se Tamáši střelecky zasekl. Dvacet zápasů nic!

„Měl jsem na sobě pořádně hrubou deku,“ zasmál se, i když během dlouhého čekání mu do smíchu určitě nebylo. „Doufám, že jsem to zlomil a už mi to tam bude padat,“ doplnil jeden z řady hráčů, od kterých se na podzim určitě čekalo víc.

Za Okuliarem všichni ostatní útočníci opravdu dalece zaostávali. To už teď naštěstí pro Hradec neplatí. Obrovsky se zvedl Evan Jasper, k rychlosti přidává důležité body Jordann Perret. Do lepší nálady se dostává i David Šťastný, čím dál častěji si všímáte třeba Giorgia Estephana.

„Nějaký měsíc dozadu jsme měli určitou deku, ale to během sezony postihne každý tým. Možná je lepší, že to přišlo na začátku.“

Cizinecká legie se pomalu dostává do bodu, ve kterém by ji hradecké vedení chtělo mít. Snajpra Okuliara už si soupeři přece jen hodně hlídají – byť i přesto dal v posledních pěti kolech tři góly.

Proto Mountfield získal šest z posledních osmi bitev na svou stranu. „Nějaký měsíc dozadu jsme měli určitou deku, ale to během sezony postihne každý tým. Možná je lepší, že to přišlo na začátku. Teď proměňujeme šance, které si vytváříme, a je to dobré,“ přemýšlí Alex Tamáši.

Alex Tamáši zahájil hradecký obrat

Alex Tamáši zahájil hradecký obrat | Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Úterní duel nabídl šancí dost. Od zápasů Hradce s Olomoucí jste nikdy neočekávali atraktivní a ofenzivní podívanou, ale ten poslední už ji nabídl.

Mora vedla pod Bílou věží ve čtvrté minutě o dva góly. Obraz hry ale nasvědčoval tomu, že když Hradečtí zvýší úsilí před brankovištěm, skóre můžou klidně otočit. A to se jim nakonec i povedlo, nakopl je právě kontaktní gól Tamášiho. Od té chvíle měli domácí trošku navrch.

„Úvod jsme trochu prospali. Ukázali jsme ale charakter mužstva, že jsme zápas otočili z 0:2.“

„Úvod jsme trochu prospali. Nevím, jak si to vysvětlit, jestli jsme nebyli úplně koncentrovaní,“ reaguje Tamáši na špatný začátek. „Přitom si v šatně vždycky říkáme, abychom určili tempo a trend zápasu.“ To se ale Mountfieldu vůbec nepovedlo ani předtím s Kladnem. „Prvních deset minut chceme hrát jednoduše, nic nevymýšlet. Teď se nám to nedařilo, ale po první třetině jsme si v šatně řekli pár věcí a zvedli to,“ pokračuje slovenský forvard.

Vítězství 5:3 podepsaly čtyři góly cizinců. Po Tamášim se dvakrát (včetně závěrečné power-play soupeře) trefil Jasper, rozhodující branku dal v 55. minutě Perret.

„Možná to Olomouc zkusila otevřít a my jsme to využili. Ukázali jsme charakter mužstva, že jsme zápas otočili z 0:2,“ libuje si útočník, jehož kabina po zápase řádně zkasíruje brankáře Jana Lukáše. Ten totiž slavil proti svému bývalému týmu. „Ano ano, vypsal prémii,“ usmívá se Tamáši.

I když Východočeši zdaleka neexcelují ve všech fázích zápasů, daří se jim to, co potřebovali – vyhrávají před domácími fanoušky. Zatím patřili v tomto ohledu k nejhorším týmům soutěže a mantra soupeřů „v Hradci je to vždycky hodně těžké“ moc neplatila.

Do Vánoc sehraje Mountfield na svém ledě pět ze šesti zbývajících duelů. Hned ve čtvrtek to bude předehrávaný tahák se Spartou. „Budou jezdit, ale tady je každý zápas náročný. Týmy mají systémy do defenzivy fakt promakané. Se Spartou to určitě bude dobrý zápas, musíme se na to připravit a hlavně si fyzicky dobře oddechnout,“ naráží Tamáši na náročný program.

„Proti Olomouci bylo na obou dvou stranách vidět, že jak se hraje obden, tak trochu chybějí síly,“ líčí. Zvuk jména nadcházejícího soupeře by každopádně měl zajistit, že tentokrát Hradečtí od prvního střídání nepodcení vůbec nic. „Doufáme, že doma fanoušky znovu potěšíme,“ vzkazuje Tamáši.

Alex Tamáši v utkání s Olomoucí

Alex Tamáši v utkání s Olomoucí | Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz