Hradec posiluje útok! Otec a syn Růžičkovi znovu v jednom klubu

Foto: mountfieldhk.cz

Mountfield po odchodu Matěje Chalupy do zámoří posiluje útočné řady, na dva roky se mu upsal zkušený Vladimír Růžička mladší. Klub o tom informoval v tiskové zprávě.

partneři českého hokeje

„Už delší dobu jsme sháněli kreativního centra, který by nám pomohl zlepšit přesilové hry, byl silný na kotouči, úspěšný na vhazování a samozřejmě uměl dát gól. To vše Vláďa splňuje,“ těší generálního manažera hradeckého klubu Aleše Kmoníčka.

„Už delší dobu jsme sháněli kreativního centra, který by nám pomohl zlepšit přesilové hry, byl silný na kotouči, úspěšný na vhazování a samozřejmě uměl dát gól. To vše Vláďa splňuje.“

„Slibujeme si od něj především zlepšení přesilovek a produktivity,“ hlásí k příchodu akvizice, která naposledy hájila barvy Sparty. Vladimír Růžička v minulé extraligové sezoně nasbíral za Pražany 26 bodů za 10 branek a 16 nahrávek v 39 zápasech.

„Byli jsme spolu v kontaktu už vloni, kdy především z rodinných důvodů, kvůli malým dětem, dal přednost angažmá ve Spartě. Po vzájemné dohodě ohledně ukončení smlouvy se Spartou jsme začali jednat o možné spolupráci,“ dodává Kmoníček.

31letý Růžička má na kontě už 644 extraligových startů, nasbíral v nich 323 bodů za 138 gólů a 185 asistencí. Před působením na Spartě hrál pět sezon v Chomutově, předtím se dlouhé roky objevoval v barvách mateřské Slavie, s níž slavil také titul.

Teď se někdejší mládežnický reprezentant znovu potká v jednom týmu se svým otcem, který ho vedl už na Slavii a u Pirátů. Mladší z Růžičků se pod Bílou věží upsal na následující dva roky, k hradeckému týmu by se měl připojit v průběhu července.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz