Hradec se porve o triumf v Lize mistrů, požene ho vyprodaná hala

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Hokejisté Hradce Králové se dnes jako první český tým pokusí pozvednout pohár pro vítěze Ligy mistrů. Ve vyprodaném finále pod Bílou věží vyzvou trojnásobného šampióna a obhájce prvenství z Göteborgu! Ostře sledovaná bitva mezi Mountfieldem a Frölundou vypukne v 18:45 před kamerami Sport 1.

partneři českého hokeje

Dnešní finále Ligy mistrů

18:45 Mountfield HK – Frölunda HC sledujte ON-LINE »

„Hrozně moc se těšíme. Je to velká událost, možná zatím největší, co v Hradci byla. Nejen pro většinu hráčů, ale i pro mě, to bude nejspíš dosavadní vrchol kariéry. Můžeme dosáhnout na obrovský úspěch,“ uvědomuje si před finále hradecký kouč Tomáš Martinec.

Už samotný postup ze skupiny byl pro jeho výběr historickým úspěchem, ale následné tažení vyřazovacími boji se proměnilo v pohádku. Hradec vystavil stopku německému Mannheimu, švýcarskému Zugu i švédskému Djurgaardenu, přičemž dostal pouhé tři góly.

„Cesta do finále nebyla jednoduchá, ale už jsme si dokázali, že umíme porážet i velké týmy v Evropě. Motivace získat pohár je obrovská. Je to pro nás první vrchol sezony a všichni udělají maximum, abychom překvapili a na pohár si sáhli,“ hlásí natěšeně Martinec.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

V cestě stojí Frölunda, se kterou se Mountfield střetl už v základní skupině, kdy sehrál skvělá a vyrovnaná utkání. Nejdřív slavil ve Švédsku výhru 3:2, pak doma podlehl 3:4. „Myslím, že to byly od nás možná nejlepší zápasy a navíc s nejtěžším soupeřem,“ pokyvuje.

Síla Frölundy je obrovská, ne nadarmo ovládla hned tři z dosavadních pěti ročníků Ligy mistrů. „Mají vynikající tým, jeden z nejlepších v Evropě, je to mix zkušených hráčů a mladých talentovaných reprezentantů. Hrají skvělý ofenzivní hokej, jsou velkým favoritem.“

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Mountfield je druhým českým klubem, který si zahraje o evropskou trofej. V roce 2017 se do finále prokousala Sparta, jejíž jízda skončila právě na Frölundě, se kterou padla v prodloužení. Hradec má teď šanci výsledek Pražanů vylepšit, požene ho vyprodaná hala.

„Finále zní výborně, ale jak se říká... Když nevyhrajete, tak nikoho moc nezajímá, jestli jste druhý, třetí, nebo poslední. Jsme rádi, že jsme se do finále dostali jako druhý český tým, ale chceme být prvním, který soutěž vyhraje,“ burcuje kapitán Radek Smoleňák.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Výsledek finále bude klíčový i pro nasazení českých týmů do příští sezony CHL. Pokud Hradec zvítězí v základní hrací době, udrží Češi čtvrté místo na žebříčku a budou mít dál čtyři zástupce v soutěži, v opačném případě ale klesnou za Finsko a budou startovat jen tři.

Hradec Králové dosud vydělal na prémiích 125 tisíc eur (3,15 milionu korun), a v případě výhry by získal dalších 300 tisíc eur (7,56 milionu korun). Poražený finalista dostane 140 tisíc eur (3,5 milionu korun). Podaří se Východočechům ukončit severskou dominanci z minulých let?

Přehled vítězů Ligy mistrů

2018/19 – Frölunda HC (Švédsko)
2017/18 – JYP Jyväskylä (Finsko)
2016/17 – Frölunda HC (Švédsko)
2015/16 – Frölunda HC (Švédsko)
2014/15 – Lulea Hockey (Švédsko)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz