Hradec se těší na páté play off v řadě. Klub si dává nejvyšší cíle, říká Sýkora

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

13. března 15:09

Adam Bagar

Popáté za sebou se bude pod Bílou věží servírovat extraligové play off. V uplynulé sezoně dosáhl Hradec Králové na skvělý bronz, ale letos chce ambiciózní východočeský klub ještě výš! "Chceme se ve srovnání s loňskem posunout zase o kousek dál," přiznává na klubovém webu trenér Václav Sýkora. Mountfield na úvod čeká těžká šichta, změří síly s rozjetým Libercem.

Plekanec TELH

Hradec Králové má za sebou úspěšnou základní část, ve které nasbíral 99 bodů a skončil druhý. Lépe na tom byla už jen Plzeň. "Do sezony jsme šli s tím, že prioritní je pro nás umístění po play off. Měli jsme cíl vytvořit si co nejlepší výchozí pozici, tedy přímý postup do čtvrtfinále. To se nám povedlo, druhé místo je výborné. Ale nejdůležitější část sezony přichází nyní, až ta rozhoduje o celém výsledku," uvědomuje si šéf hradecké střídačky.

"Na tým je určitý tlak, ale zase je pravda, že mužstvo je oproti loňsku ještě silnější. Klub si dává cíle, kterým věří, že jsou dosažitelné. A je dobře, že se kladou co nejvyšší."

Výsledek ho těší i kvůli našlapanému programu. "Sezona byla hrozně náročná. Kromě Spengler Cupu jsme působili také v Lize mistrů, a to všechno spolu s olympijskými hrami kalendář velmi zhustilo. V úvodu jsme prohráli tři střetnutí a nevstoupili do soutěže dobře, ale postupem času jsme se vyškrábali tabulkou nahoru a dostali na pozice, kde jsme chtěli být. To znamená v první čtyřce. Nakonec jsme to vytáhli až na druhou příčku."

Jednou z hradeckých zbraní byly přesilovky, v tomhle ohledu byl Mountfield s úspěšností 20,10 procenta vůbec nejlepší v lize. "Máme je postavené spíš na zkušenosti a tvořivosti hráčů jako jsou Jarda Bednář nebo Petr Koukal," líčí Václav Sýkora. V čem ještě jeho tým vynikal? "Myslím, že ve vyrovnanosti výkonů, zkušenosti, zodpovědné obranné činnosti a taky kvalitních výkonech obou brankářů," zdůrazňuje pětašedesátiletý lodivod.

Je pro nás potěšující, že máme kvalitní dvojici gólmanů

Mountfield se může opřít o dva kvalitní gólmany, kromě Patrika Rybára podával parádní výkony i Jaroslav Pavelka. "Gólmani jsou vždy základem pro úspěch, v play off je to pak vidět ještě výrazněji. Věříme, že Patrik naváže na výkony z loňských vyřazovacích bojů. A Jarda potvrdil, že se ve svých výkonech oproti loňsku dost posunul. Je pro nás potěšující, že máme kvalitní dvojici a nejsme v situaci, kdy jednička jasně převyšuje dvojku."

Trápí ho snad jen produktivita. "Nechci říct, že bychom se soustředili jen na obranu a chtěli hrát beton, to vůbec ne. Nakonec to potvrzuje i skóre, vždyť máme čtvrtý nejvyšší počet vstřelených gólů. Myslím si ale, že jsme měli být produktivnější. Mnoho utkání jsme nedotáhli do vítězného konce a nebo jsme je nedokázali překlopit na svou stranu, protože jsme neproměňovali velké šance, které jsme si vytvořili," má jasno Václav Sýkora.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Východočeši měli po dlouhodobé části dva dny zaslouženého volna, ale od středy zase začali s tréninkem. "Později byl do plánu zařazen ještě jeden odpočinkový den. Probíhá to v rytmu dva dny odpočinku, čtyři dny tréninku, pak den volna a tři dny tréninku, přičemž pak už přijde první duel čtvrtfinále. Těší se na něj hráči i trenéři, prostě všichni. Hraje se o hodně, což přináší emoce a prožitky pro každého," říká před čtvrtfinálovou sérií.

V ní Hradec Králové narazí na Liberec, který se po špatném začátku dostal do obrovské pohody a v předkole suverénně vystavil stopku Spartě. "Hrají organizovaně jak v obraně, tak i v útoku. Je to tým, který charakterizují rychlé přechody z ofenzivy do defenzivy a naopak, agresivní hokej a kompaktnost. Liberec je nebezpečný v předbrankovém prostoru, v přesilovkách i při přečíslení soupeře. Navíc má gólmana, který patří ke špici v lize."

"Liberec má kvalitní kádr. Dlouhodobě patří ke špici extraligy, je předloňským mistrem a loňským finalistou. To svědčí o všem."

Václav Sýkora vnímá kvalitu Bílých Tygrů. "Myslím, že dopláceli na nevyrovnanost výkonů doma, kde patřili k suverénům, a venku, odkud naopak moc bodů nevozili. Vliv na umístění určitě měla i CHL, Liberec v ní hrál výborně a hlavně dlouho. Boj na dvou frontách se někde musel projevit. Ale mají kvalitní kádr, dlouhodobě patří ke špici extraligy, jsou předloňským mistrem a loňským finalistou. To svědčí o všem," míní uznávaný trenér.

Tým kolem Bednáře, Koukala a dalších borců bude patřit k favoritům na titul. Ostatně už tamní vedení vyhlásilo před sezonou nemalé cíle. "Na tým je určitý tlak, ale zase je pravda, že mužstvo je oproti loňsku silnější. Klub si dává cíle, kterým věří, že jsou dosažitelné. A je dobře, že se kladou co nejvyšší. Ta vize tady je a pokud si ji všichni vezmou za svou a půjdou za ní, tak bude i mnohem reálnější jí potom dosáhnout," zakončuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz