Hradec sesadil Spartu z čela. Doma musíme vyhrávat, velí rychlík Perret

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

29. prosince 2019, 10:54

Adam Kodet

Hradec Králové vyzval ve svém posledním zápase v roce 2019 vedoucí celek tabulky, tedy pražskou Spartu. Do utkání vstoupil hodně sebevědomě a už v páté minutě šel zásluhou francouzského expresu Jordanna Perreta do vedení. Na bleskové vyrovnání odpověděl Mountfield ještě v první třetině a náskok už si vzít nenechal. Lvi tak po čtyřech porážkách v řadě zapsali dvě plnohodnotné výhry po sobě. Zápas hodnotil právě francouzský reprezentant ve službách Východočechů.

Fanshop národního týmu

Jordanne, dokázali jste porazit lídra tabulky ze Sparty, jak vám duel chutnal?
Odehráli jsme opravdu dobrý zápas. Hráli jsme tak, jak jsme chtěli, plnili jsme pokyny od trenérů, vyvíjeli jsme na soupeře tlak. Ten se pak dostával do problémů a my jsme získávali volné puky. 

Minimálně v prvních dvou třetinách jste soupeře předčili ve všech ohledech, přitom poslední tři zápasy doma jste prohráli. O motivaci jste asi měli postaráno, že?
Pořád se nacházíme někde v polovině tabulky, takže pro nás to bylo hodně důležité utkání a je dobře, že se nám ho podařilo vyhrát. Zejména doma před vlastními fanoušky zkrátka musíme vyhrávat. Vše šlo skvěle, odvedli jsme dobrou práci a zaslouženě jsme zvítězili.

Už od začátku bylo střetnutí plné ostrých soubojů a hitů, jak byl zápas náročný po fyzické stránce?
Utkání bylo opravdu náročné, Sparta hrála tvrdě a my stejně tak. Bylo to těžké, ale na druhou stranu my hráči si takové zápasy užíváme, takže pro nás to bylo super. 

Při hře ve čtyřech jste toho Spartě příliš nedovolili, byla ubráněná oslabení hlavním klíčem k úspěchu?
Měli jsme sice možná až zbytečně moc vyloučení, ale oslabení se nám povedla velmi dobře. Pokud v oslabení nedostanete gól, hodně to napomůže jak k výhře, tak také k sebevědomí. Pro nás to tedy po této stránce bylo perfektní. 

Také vás musel uklidnit fakt, že jste po většinu duelu vedli a soupeř musel stále dotahovat.
To je pravda. Ale musíme hrát obezřetně a zodpovědně celou dobu. Někdy, když vedeme, přestaneme hrát, a to je špatně. To se nám nesmí stávat, soupeř se pak dostane na koně a naší hrou mu zbytečně nabídneme šance na gól.

O první gól jste se postaral právě vy, jaká cesta k němu vedla?
Byl to hodně rychlý protiútok. Obránce poslal dlouhý pas až na útočnou modrou, Aleš Jergl skvěle zavezl puk do útoku a krásně mi přihrál přes celé pásmo. Já jsem se rozjel na vzdálenější tyč a doklepl to do brány.

Na kontě máte osm branek, ale žádnou asistenci. To pro vás není úplně typické.
Pro mě to je taky docela překvapivé, protože většinou mívám spíš méně gólů a více asistencí. Letos už mi tam spadlo osm gólů. takže doufám, že to takhle bude pokračovat.

Většinu gólů jste letos vstřelil díky vaší rychlosti. Jaké je tajemství vašeho svižného skluzu?
Žádné tajemství nemám, prostě se každý den snažím makat co nejvíc jak v zápasech, tak v posilovně. Už od mala na bruslení hodně pracuji a pokračuji v tom dodnes. Jsem rád, že mi to vydrželo a že je rychlost stále na mé straně.

„Pro mě to je taky docela překvapivé, protože většinou mívám spíš méně gólů a více asistencí.“

Mountfield neprožíval zrovna snové období, výhra v derby a skalp lídra ale musela týmu vlít novou krev do žil, že?
Je pravda, že to nebyla úplně úspěšná část sezóny a tolik se nám nedařilo. Poslední dva zápasy jsme ale odehráli dobře a hlavně v týmovém duchu. Ve většině aspektů jsme se zlepšili a doufejme, že nám to vydrží.

Půlka sezóny je pryč, stihl jste už plně zapadnout do nového týmu?
Jsem zatím spokojený a cítím se v Hradci dobře. V kabině jsou skvělí kluci, a hlavně kvalitní hráči. Máme silný tým a když hrajeme tak, jak máme, můžeme porazit každého, jak bylo vidět proti Spartě. Snad nám to vydrží po zbytek sezóny, protože teď opravdu potřebujeme sbírat body.

V minulých sezónách v Hradci hrála spousta cizinců, teď jste zbyli v týmu s Oskarsem Cibulskisem jen dva. Nemáte občas problémy s komunikací?
To bych neřekl. Spousta spoluhráčů umí anglicky, takže v kabině se bavíme anglicky. Všichni jsou opravdu vstřícní a snaží se mnou komunikovat, jak to jen jde. Taky už sám trošku rozumím česky, takže občas spolu mluvíme i česky.

Když se mluví pomalu, česky rozumím dobře

V Česku už kroutíte třetí sezónu. Stihl jste se naučit něco z této pro vás jistě náročné řeči?
Nějaká slovíčka už samozřejmě znám, ale je pro mě pořád hodně složité mluvit česky. Ale rozumím už docela dobře. Když na mě někdo mluví česky a mluví dostatečně pomalu, většině slov rozumím. Na to, abych odpověděl, ale ještě nemám takovou slovní zásobu, a i když se snažím, je to fakt těžké.

Francouzi v extralize příliš často nehrají, jak jste se vůbec v Česku ocitl?
Před třemi lety, když jsem hrál na mistrovství světa, si mě všimli v Pardubicích a nabídli mi měsíční try-out. Dali mi šanci si zahrát českou extraligu, byli s mými výkony spokojení a od té doby jsem v Česku. Líbí se mi tady a liga je zde v porovnání s Evropou opravdu kvalitní. Doufám, že tu ještě nějakou dobu vydržím.

Další zápas vás čeká až 3. ledna, jak oslavíte Nový rok?
Žádný program zatím naplánovaný nemám, budu o tom přemýšlet až teď po zápase. Máme teď pár dní volna a já určitě zůstanu v Hradci se svou přítelkyní. Spolu si to užijeme a také si trochu odpočinu a naberu síly na další důležité zápasy.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz