Hradec začal parádně. Máme fakt dobře poskládaný tým, věří Růžička

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Start přípravy na ledě museli o pár dní odsunout. Ale že by to v prvních zápasech bylo znát? Ani omylem. Hradečtí hokejisté vstoupili do Generali Česká Cupu na výbornou, vítězství 2:0 nad Kometou tentokrát bodově řídil Vladimír Růžička.

Chance liga na Hokejka TV

Nadstandardní – to je přízvisko, které z pohledu Mountfieldu rozhodně na čtvrteční večer sedělo. Důvody jsou dva.

Zaprvé: Na to, že se psalo šestého srpna, předvedli domácí hokejisté obrovskou chuť, s níž by mohli v klidu vyrazit do ostré soutěže. Hra jim šlapala, Kometu nechali o velký kus za sebou.

A zadruhé: 750 fandících diváků v rouškách vytvořilo lepší kulisu než 4500 – doslova – pozorovatelů v loňských průměrných zápasech. Ale to už je zase k zamyšlení pro ně...

Každopádně na tom měl velkou zásluhu právě výkon hráčů. A taky výkon Vladimíra Růžičky mladšího. Jedna z hradeckých posil ukázala výbornou spolupráci s Kellym Klímou, hned po 79 sekundách připravil Růžička americkému parťákovi první branku a ve třetí třetině po jeho přihrávce skóroval sám.

Jaký pro vás byl první zápas na hradeckém ledě?
Bylo teplo a kvůli těm všem opatřením to bylo takové zvláštní. To je asi nejvíc, co si ze zápasu odnesu. Ale na druhou stranu musím říct, že diváci byli super. I když mohli přijít jen v takovém počtu, udělali super kulisu. Bylo to zajímavé a jsem rád, že přišli a že jsme vyhráli. Je to dobře pro psychiku, zápasů v přípravě moc nebude.

V Olomouci jste hráli od druhé třetiny velmi dobře, teď jste si výkon z úterka přenesli, viďte?
S tím souhlasím. První třetina v Olomouci byla hodně o rozkoukávání a od druhé to bylo dobré. Zápas s Kometou byl podle mě celkově dobrý. Nechci říct, že jsme ho měli celý pod kontrolou, Brno taky mělo nějaké šance, ale na to, že je to druhý zápas... Taky se nesmí zapomenout, že jsme nikdo pět měsíců nehráli a je to fakt hodně syrové.

„Bylo teplo a kvůli těm všem opatřením to bylo takové zvláštní. To je asi nejvíc, co si ze zápasu odnesu.“

Ceníte si i čistého konta, které si vlastně podělili oba brankáři? To se v ostré sezoně skoro nikdy nestane...
Jo, ale přece jenom to všichni bereme spíš jako přípravu, i když je to pohár. Člověk může v létě trénovat, jak chce, ještě k tomu byla nějaká omezení... Po pěti měsících si nazuješ brusle a než rozhýbeš třísla nebo záda, všechno tě bolí. Hlavní je ta hra. Myslím, že máme fakt dobře poskládaný tým. Někteří hrají dobře dopředu, další zase brání, máme důrazné hráče, hrozně rychlé hráče, technické...

Vy byste měl mít jednu z klíčových rolí v přesilových hrách, což se hned potvrdilo. Pracujete na nich?
(směje se) Právě že jsme je skoro ani netrénovali, takže dobrý. V Olomouci jsme měli jenom jednu přesilovku, tam jsme si to skoro vůbec nemohli vyzkoušet. Teď už to bylo trochu lepší. Ale říkám, my jsme týden na ledě, takže to musíme nejdřív potrénovat. Tyhle situace, přesilovky i oslabení, jsou hrozně důležité a rozhodují zápasy. Je dobře, že jsme z nich dali jeden gól, ale osobně bych to viděl tak, že je určitě musíme hrát ještě líp.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

K vašemu přehledu se ve formaci přidal Kelly Klíma, který zase dodává tu rychlost. Zdá se, že vám to šlape výborně.
Mně to takhle vyhovuje. S Kellym se ještě neznáme, tak si na sebe musíme hodně zvyknout, naopak s Kubou Sklendou (Sklenářem) se znám od mládeže. Je to neskutečně spolehlivý hráč dozadu, ale je i silný na puku dopředu. Hrozně všestranný hráč. No a Kelly je hrozně šikovný, umí dát gól. Jenom si s ním potřebujeme ještě trochu sednout. Když bude od sebe dávat puky rychleji, tak si myslím, že to bude zajímavé, protože mu budeme připravovat šance. Přijde mi jako rozený střelec a jsem rád, že ho máme v týmu.

„Vždycky se mi tady hrálo dobře, protože tady byla super kulisa. Ale musím říct, že se mi nehrálo dobře proti Hradci.“

Jak vám vyhovuje, že jste po jediném týdnu tréninku naskočili do dvou zápasů v rychlém sledu?
Je to tak, jak to je. Zápasy před extraligou jsou důležité. A takhle za sebou je to v pohodě, protože za víkend může člověk trochu nabrat síly a příští týden se zase pojede. Tréninků máme dost, v sezoně bychom třeba dva tréninky den před zápasem neměli.

A jaké máte vůbec dojmy z hradeckého stadionu? Jak se vám tady hrálo jako soupeři?
No, hraje se mi tady dobře až teďka (usmívá se). Takhle, vždycky se mi tady hrálo dobře, protože tady byla super kulisa. Ale musím říct, že se mi nehrálo dobře proti Hradci. Jak už jsme zmínili, byl to hodně důrazný tým, bruslivý a nedal ti kousek metru. Jsem rád, že i teď se toho držíme. Všechno si natrénujeme a připravíme se na sezonu, jak nejlíp budeme moct.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz