Hradec začal se zpožděním, Růžička čítal absence. Co řekl ke koronaviru?

Foto: Jan Vavřina, mountfieldhk.cz

Hokejisté Hradce Králové odstartovali druhou fázi přípravy na novou sezonu, na led ČPP Arény vyjeli se čtyřdenním zpožděním oproti původnímu plánu. Klub o tom informoval na svém webu.

Chance liga na Hokejka TV

Mountfield měl začít už ve čtvrtek, jenže vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci v Česku start odložil. „Přípravu máme teď dvakrát denně na ledě a vždy do toho zařadíme ještě posilovnu,“ prozrazuje hlavní trenér Vladimír Růžička, jenž neměl k dispozici celý tým.

„Někteří kluci jsou na vyšetření a tři jsou v karanténě. Komplikace byly, ale myslím si, že je to pro všechny stejné. Celé to je složité, jiné týmy mají taky problémy. Na každé mužstvo to může přijít kdykoliv. Podívejte, co se děje ve světě,“ konstatuje zkušený 57letý šéf střídačky.

S úvodním tréninkem byl spokojený, hráči se rychle dostali do správné provozní teploty. „Na klucích bylo vidět, že se od začátku března nehrálo. Jsou natěšení a myslím, že vynikající byla příprava na suchu – pracovali neskutečně. Hokej je ale o ledu a je vidět, že mají chuť.“

Snaží se, aby nejistota spojená s nemocí covid-19 co nejméně narušila přípravu. „Co přijde, stejně přijde, to neovlivníme. Není to dobrá situace, ale musí to jít kolem nás. Řekli jsme si, že se budeme připravovat, a uvidíme, co bude dál. Může se to táhnout i celou sezonu.“

Z nových posil už trénoval také Růžičkův syn Vladimír. „Jsem zvyklý chodit na led okolo 10. července, ale tentokrát se to vůči všem okolnostem pořád posouvalo. Ale to je jedno, tenhle týden bude tréninků dost, člověk si to osahá a bude to v pohodě,“ hlásí 31letý útočník.

Vedle něj posílili ofenzivní řady Mountfieldu ještě Jakub Sklenář z Chomutova, Jan Veselý z Českých Budějovic a dvojče Kevina Klímy Kelly z Tucsonu. Defenzivu vyztužili navrátilec Bohumil Jank a Kanaďan Jérémie Blain, který stejně jako Růžička loni hrál ve Spartě.

Přípravu letos extraligovým mančaftům obstará Generali Česká Cup, nad nímž se ale kvůli koronaviru vznáší otazník (už pět utkání bylo odloženo). Mountfield by do letního poháru měl vstoupit v úterý 4. srpna na ledě Olomouce, doma má o dva dny později vyzvat Brno.

Aktuální kádr Mountfield HK 

Brankáři:
Štěpán Lukeš, Marek Mazanec, Tomáš Sajdl.

Obránci:
Jérémie Blain, Zdeněk Čáp, Michael Gaspar, Bohumil Jank, Richard Nedomlel, Filip Pavlík, Radim Šalda, Jakub Váchal, Petr Zámorský.

Útočníci:
Lukáš Cingel, Aleš Jergl, Kelly Klíma, Kevin Klíma, Petr Koukal, Jakub Lev, Matěj Morong, Jakub Orsava, Radovan Pavlík, Jordann Perret, Radek Pilař, Petr Poppel, Vladimír Růžička mladší, Vojtěch Síla, Jakub Sklenář, Radek Smoleňák.

Změny v kádru Mountfieldu HK

Příchody:

Bohumil Jank (Plzeň)
Jérémie Blain (Sparta)
Jan Veselý (České Budějovice)
Vladimír Růžička ml. (Sparta)
Kelly Klíma (Tucson, AHL)
Jakub Sklenář (Chomutov)

Odchody:

Oskars Cibulskis (neznámo)
Oscar Eklund (Södertälje, Švédsko)
Tomáš Linhart (Pardubice)
Mislav Rosandič (Liberec)
Petr Šidlík (Mladá Boleslav)
Michal Dragoun (Příbram)
Patrik Miškář (Litoměřice)
Matěj Chalupa (Chicago, NHL)

Program zápasů před TELH

04.08. 17:00 HC Olomouc – Mountfield HK (Generali Česká Cup)
06.08. 18:00 Mountfield HK – HC Kometa Brno (Generali Česká Cup)
11.08. 18:00 HC Dynamo Pardubice – Mountfield HK (Generali Česká Cup)
13.08. 18:00 Mountfield HK – HC Dynamo Pardubice (Generali Česká Cup)
18.08. 18:00 Mountfield HK – HC Olomouc (Generali Česká Cup)
20.08. 18:00 HC Kometa Brno – Mountfield HK (Generali Česká Cup)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz