Hradecký debutant Gaspar: Radost z gólu po prohře opadla

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Mohla to být parádní premiéra. Co scházelo? Výhra. Michael Gaspar naskočil v Hradci poprvé do extraligy, svůj debut rovnou osladil gólem. Jenže Východočeši se po dotažení skóre nechali unést, dovolili Liberci tři rychlé branky a bylo po pohádce. Premiérová trefa tak Gasparovi po prohře 3:6 poněkud zhořkla.

HokejkaTV

Mladý bek neměl místo ve východočeském kádru jisté, o svou pozici se pral v rámci letní přípravy. Nakonec mu možná pomohla i rozsáhlá marodka hradeckých obránců, své místo na soupisce si ale rozhodně zasloužil. „Těšil jsem se, zároveň jsem ale věděl, že to nebude nic lehkého. Navíc přijel výborný soupeř, takže jsem byl plný očekávání. Nějaká nervozita před zápasem byla, s prvním střídáním ale opadla.“

Mountfield do úvodní třetiny vlétl a bylo znát, že se na domácí start extraligy těšil. Petersovu bránu zasypal hned patnácti střelami a na svého gólmana přitom pustil jen pět. Jenže příliš užitku domácí z této převahy neměli, po dvaceti minutách se totiž hrálo vyrovnaně 1:1.

„V posledních deseti minutách jsme trochu vypadli z role a nechali si je ujet. Na to si musíme dát do dalších kol pozor, byla to naše blbost.“

 

Tygři byli i nadále efektivnější v koncovce a odskočili soupeři na rozdíl dvou branek, pak ale k cestě za vyrovnáním zavelel nejmladší muž hradecké soupisky. Michael Gaspar napřáhl na vrcholu kruhu a vymetl vzdálenější růžek. „Chtěl jsem mířit na zadní tyč, přibližně nad beton. Koukal jsem, až když střela letěla a padla do brány, měl jsem i štěstí. Bohužel je ale tenhle gól zastíněný prohrou, radost po zápase trochu opadla,“ smutní obránce Mountfieldu.

Přitom v době jeho trefy měl Hradec dobře zaděláno na obrat. Na soupeře ztrácel jediný gól a k dobru měl celou třetinu. Tu také díky přesilovce využil ke srovnání na 3:3 a pod Bílou věží se schylovalo k dramatu. Jenže domácí se gólem nechali příliš opojit, a to je nakonec stálo body. Během pěti minut si nechali soupeře třikrát ujet a přišel nemilosrdný trest; Liberec odskočil na 6:3.

„Šli jsme do zápasu s tím, že na ně chceme vletět, což se nám celkem povedlo. Myslím, že jsme hráli dobře celé utkání, akorát v posledních deseti minutách jsme trochu vypadli z role a nechali si je ujet. Na to si musíme dát do dalších kol pozor, byla to naše blbost,“ ví dobře Gaspar.

Co vedlo k takovému polevení defenzívy? „My obránci si na to musíme dát větší pozor. Vyrovnali jsme na 3:3 a chtěli zklidnit hru, místo toho dal Liberec během dvou střídání dva góly, pak přidal další. Jezdili jsme všude a nikde, musíme do příště zapracovat na zvážení rizika.“

A za zvážení by možná také stála efektivita. Východočeši dali z 32 střel tři góly, což samo o sobě rozhodně není špatné, to by jich ale nesměli šest dostat. Z pouhých 20 pokusů. „Je ale potřeba říct, že oni z těch dvaceti střel jeli třikrát čtyřikrát sami na bránu, takové šance jsme my neměli za celý zápas,“ míní hradecký bek.

Ten premiérový start sice vítězstvím neozdobil, první extraligový gól ale rozhodně není k zahození. Útočení obecně není Michaelu Gasparovi úplně cizí, třeba se zanedlouho jeho specialitou stane právě taková rána pod tyč, jakou předvedl proti Liberci. „Od toho jsou tady jiní, mně se zatím na tréninku spíš jen smějí,“ kroutí pobaveně hlavou. Uvidíme tedy časem, kdo se bude smát naposledy.

Sestřih zápasu

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz