Hradil o obratu z 0:2 na 3:2: Euforie! Chci dotáhnout Přerov do extraligy

Radim Hradil | Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Jedna pohádka play off Ligy juniorů se napsala již ve čtvrtfinále mezi Přerovem a Havlíčkovým Brodem. Druhý jmenovaný celek vedl 2:0 na zápasy a chyběl mu poslední krok k postupu do semifinále, ale... Šampioni z uplynulého ročníku Ligy juniorů předvedli dechberoucí výkon, kterým si došli pro postup mezi nejlepší čtyřku.

Úřadující vládci Ligy juniorů byli blízko vyřazení, nakonec dokázali urputnou sérii s Havlíčkovým Brodem otočit. V pátém utkání vyhrál Přerov 3:2, stejným poměrem získal celou čtvrtfinálovou sérii. Kromě toho – i poslední duel loňské semifinálové série skončil 3:2. Náhoda?

Cestu přes klub z Vysočiny zhodnotil devatenáctiletý forvard Radim Hradil, který dosud zapsal ve vyřazovacích bojích šest bodů (2+4). Útočník Zubrů viděl obrat ve čtvrtfinále jasně. A co řekl na adresu Vsetína?

Radime, máte za sebou obrat ve čtvrtfinálové série z 0:2 na 3:2. Jaké byly pocity po postupu do semifinále play off  Ligy juniorů?
Pocity byly určitě úžasné, prohrávali jsme v sérii 0:2 na zápasy, ale nakonec jsme to dokázali otočit. Propukla euforie! Věřili jsme tomu pořád, ale po prvních dvou zápasech to bylo těžké. Po prvním zápase v Havlíčkově Brodě, kde jsme vyhráli 6:1, už jsme všichni věřili tomu, že to musíme zvládnout.

„Po prvním zápase v Havlíčkově Brodě, kde jsme vyhráli 6:1, už jsme všichni věřili tomu, že to musíme zvládnout.“

Kde se série lámala? Přece jen jste byli krůček od konce sezony...
Asi právě ve třetím utkání, poprvé v sérii jsme vedli. Doma jsme dvakrát dotahovali, poprvé se nám to podařilo vyrovnat, i když jsme prohráli v prodloužení. V Havlíčkově Brodě jsme od první třetiny vedli, zvládli jsme začátek. Myslím si, že zlom přišel ve třetím zápase.

Ve zmiňovaném utkání jste jel trestné střílení, které se muselo opakovat. Jak jste daný moment viděl?
Nedokážu si to ani vysvětlit... Asi jsem sledoval Tomáše Doležala, kterému se to stalo týden předtím v Přerově. Taky to bylo při play off a rozhodujícím zápase. (směje se) Asi jsem to projel, naštěstí přišel opakovaný nájezd, který byl už v pohodě. 

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

S Havlíčkovým Brodem jste hráli v play off i minulý ročník. Byly si série v něčím podobné?
Určitě. Havlíčkův Brod hrál všechny zápasy výborný hokej, měli jsme s nimi problémy letos i loni. Moc nám nesedí jejich styl hry, jsou dobří bruslaři a hráli to stejné jako minulý rok. Přišlo mi, že jsme se tomu vyrovnali ve třetím utkání, nevím... Nebo jestli si kluci mysleli, že to mají zvládnuté a trochu polevili. Měli jsme pořád problémy s jejich stylem.

Byla to série gólmanů? Zápasy končily rozdílem branky až dvou.
Určitě, Péťa Žurek podal neskutečný výkon v každém zápase. Vychytal tam neskutečné šance, zejména v Havlíčkově Brodě. Ve čtvrtém zápase měl Lukáš Přidal prázdnou bránu a Péťa to chytil, byl famózní. 

„Viděl jsem, že Vsetínu v rozhodujícím utkání zachytal gólman, který pochytal přes padesát střel. Budeme se snažit tlačit do koncovky a nenechat ho rozchytat. Musíme být produktivní.“

V semifinále vás čeká Vsetín. V sezoně jste s ním hráli vyrovnané zápasy, s čím do toho půjdete?
Se Vsetínem jsem hrál dva zápasy, takže si nejsem jistý, jak dopadly zápasy předtím. Myslím si, že doma se prohrálo, i když kluci vedli. Na ten další si nevzpomenu, ale určitě na ně vletíme stejně jako na Havlíčkův Brod ve třetím zápase. Budeme to chtít ukončit hned, jet z domácího ledu 2:0 na zápasy, a nejlíp to ukončit ve třetím utkání. 

Sledovali jste sérii Vsetína se Slavií? Dokázal skolit soupeře, který měl nejlepší defenzivu v soutěži. Je to pro vás varování, že to nebude jednoduchá série? 
Určitě. Viděl jsem, že jim v rozhodujícím utkání zachytal gólman, který pochytal přes padesát střel. Budeme se snažit tlačit do koncovky a nenechat ho rozchytat. Musíme být produktivní. 

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Co vám řekli trenéři po úspěšném obratu ve čtvrtfinálové sérii?
Nedokážu si to vybavit z euforie, která byla po vítězném zápase. Proběhly oslavy, trenéři nám poděkovali, že jsme to zvládli a ukázali, jaký jsme tým. Myslím si, že tohle dokáže v hlavách málo týmů, aby otočily sérii z 0:2 na 3:2. 

Pomohla vám zkušenost z play off A-týmu Přerova, kde jste nastoupil do pěti duelů?
Měl jsem zkušenosti z play off, protože to je něco jiného. Dost jsem pozoroval starší kluky, třeba jako je Jirka Goiš, který hraje play off. Měl jsem inspiraci od kluků, bylo to něco jiného, ale zkušenosti do budoucna jsou neskutečné. Nečekal jsem, že bych mohl nastoupit, dozvěděl jsem se to ráno před zápasem, že pojedu s klukama.

„Na konci prosince jsem se musel rozhodnout, jak to bude dál... Pomalu celý týden jsem nad tím strávil. Rozhodl jsem se pro Přerov, kde chci s mateřským klubem postoupit do extraligy.“

Sezonu jste začal v Olomouci. Jak jste se dostal do Přerova?
Před sezonou mě kontaktoval pan Beran, byly tam náznaky, že bych mohl jít do Olomouce. Domluvili jsme se, že sezonu začnu v Přerově s A-týmem. Jak mě poslali do juniorky, tak byla domluva taková, že půjdu do Olomouce. Byl domluvený měsíc, nakonec se všechno prodloužilo. Na konci prosince jsem se musel rozhodnout, jak to bude dál... Bylo to těžké rozhodování, pomalu celý týden jsem nad tím strávil. V Přerově mě nechali rozhodnout sami, navíc hodně rozhodovala škola. Byl bych doma, nejsem z Přerova, musel jsem dojíždět z Přerova do Olomouce. Rozhodl jsem se pro Přerov, kde chci s mateřským klubem postoupit do extraligy. 

V uplynulé sezoně se vám nepodařila baráž s Litvínovem. Je to pro vás větší motivace postoupit, když hrajete poslední rok v juniorském hokeji?
Motivace to je obrovská, protože nás nesportovní cestou vyhodili z extraligy. V Přerově je suprová mládež, vychovává se spousta hráčů, kteří hrají potom dál. Je škoda, že tady není juniorská extraliga, chtěli bychom to s klukama dotáhnout.

Foto: Martin Voltr

Se Vsetínem máte v tomto ohledu podobnou minulost... Půjde o hodně, že?
Určitě, navíc je to derby, takže nás přijde podpořit co nejvíce lidí. Ve čtvrtfinále tady bylo kolem pětistovky fanoušků, za to jim moc děkuji. Hnali nás dopředu, v Přerově jsou neskuteční diváci. Když je to derby, tak přijde dost lidí.

Když se vrátíme k pátému čtvrtfinále, tam jste si připsal tři asistence. Jste se svými výkony ve vyřazovacích bojích spokojený? 
Asistenci u třetího gólu jsem vůbec neměl mít. Vůbec nevím, jak se to tam objevilo, jelikož jsem s klukama nebyl vůbec na ledě a slavili jsme na střídačce. V play off jdou statistiky stranou, tam se to vůbec neřeší. Musíme hrát jako tým, na statistiky se moc nehledí. Je jedno, jestli dá gól hráč ze čtvrté, nebo z první lajny. Hraje se na konečný výsledek po šedesáti minutách nebo prodloužení.

„Ve čtvrtfinále tady bylo kolem pětistovky fanoušků, za to jim moc děkuji. Hnali nás dopředu, v Přerově jsou neskuteční diváci. Když je to derby, tak přijde dost lidí.“

Ve čtvrtfinálové sérii jste několikrát hráli dvojnásobné přesilovky, ve kterých jste se trápili. Tohle bude chtít zlepšit do dalších zápasů, že?
Přesilovky pět na tři by měly mít stoprocentní úspěšnost. Těžko říct... jde to za námi, teda za mnou. Měl bych hlavně tvořit hru, beru to na sebe. 

Budete sledovat druhou semifinálovou sérii, nebo se chcete soustředit jen na svá utkání?
Půjdeme zápas od zápasu. Musíme vyhrát tři zápasy a potom můžeme řešit finále. Podívám se na kluky, jako je Adam Dvořák, se kterým jsem hrál chvíli v Olomouci. Taky sleduji kluky, kteří hrají Ligu juniorů, ale že bych sledoval výsledky ostatních týmů, to vůbec ne. Spíš se kouknu na kluky, které znám. Třeba na Martina Adama, který nám odešel do Techniky.

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz