Hrajeme si hokejíček, jsme nepoctiví, zuří Hamrlík. Kašík chválí Bukartse

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Zlínští hokejisté se po návratu kouče Roberta Svobody neskutečně zvedli, v posledních dvou zápasech ale klopýtli a Svobodův trenérský parťák Martin Hamrlík bije na poplach. „Pořád si hrajeme ten svůj hokejíček,“ soptí po úterní porážce na ledě Vítkovic, kde Berani nedali ani gól.

Chance liga na Hokejka TV

„Nezasloužili jsme si tady vyhrát a ani bodovat. Jsme nepoctiví a nepokorní. Tyto zápasy jsou přitom těžké, jako v play off, a my si pořád hrajeme ten svůj hokejíček. Bojovnosti bylo z naší strany málo, přišla možná až ve třetí třetině, do té doby jsme tady nebyli,“ pálí Hamrlík.

„Téměř jsme neohrozili brankáře Vítkovic. Upustili jsme od urputnosti, a kdybychom měli spočítat naše srážky za poslední zápasy, stačila by na to jedna ruka. Mančafty, co hrají o všechno, do toho jdou na krev. Pokud takhle budeme pokračovat dál, moc zápasů nevyhrajeme,“ má jasno asistent Roberta Svobody.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Berany v Ostravě držel brankář Libor Kašík, ještě po dvou třetinách měl stejně jako jeho prostějšek Miroslav Svoboda čisté konto. „Pro gólmany je to úplně skvělé, asi odvádíme dobrou práci. Pro nás je to určitě lepší, než kdyby to bylo 3:3 nebo 4:4. Akorát je škoda, že výsledek nebyl opačný, ale to je taky trochu o štěstí. Buky to prostě krásně zakončil,“ přiznává zlínský gólman.

Jeho spoluhráči před ním se gólově prosadit nedokázali. Co drhlo v ofenzivě? „Těžko říct. Možná už je těch zápasů hodně. Máme za sebou docela povedenou šňůru, kluky stála hodně sil. Tentokrát jsme nehráli špatně, ale nedávali jsme góly. Nedostávali jsme se do šancí. Vítkovice do zápasu skvěle přistoupily z obrany a vyšlo jim to,“ pokračuje.

Úterní souboj Vítkovic se Zlínem rozhodl v čase 40:56 bývalý Beran Roberts Bukarts, který je nyní se 13 zásahy nejlepších střelcem Ostravanů. „Šlo o nahození od modré, přejel mi tam jeden hráč, Buky byl navázaný s mým obráncem a krásně to tečoval do protipohybu mezi nohy. Těžko se reaguje, když to půl metru před vámi někdo takhle šikovně tečne. Nedá se s tím nic moc dělat. Je to zkrátka o šikovnosti daného hráče a všichni víme, že Buky má tyhle kvality,“ tvrdí Libor Kašík.

Všechny tři celky, které jsou namočené do boje o přežití, v úterý zvítězily. Uspěly Vítkovice, Pardubice i Litvínov. „Vítkovice hodně obměnily tým. Mají ho fakt kvalitní, jsou tam stáhnutí hráči z celé extraligy. Tlačí je to, že jsou tam, kde jsou. Byly dva body před posledními, před největším strašákem, který teď je – sestupem. Přistoupily k tomu poctivě a my jsme se bohužel k mnoha šancím nedostávali. Vítkovice to ubojovaly hradbou, kterou měly před bránou,“ dodává.

Sestřih utkání Vítkovice – Zlín

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz