Hrát proti Dukle? Zvláštní pocit, přiznává Musil. Otce na tribuně neměl

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

22. října 2017, 20:49

Daniel Ježek

Oceláři potvrdili svou domácí dominanci, když na svém ledě srazili jihlavskou Duklu. WERK ARENA se tak stala opravdovou tvrzí slezského celku, hráči s drakem na hrudi na svém stadionu zatím ztratili pouhé tři body. Nedělní klání odstartovala trefa Tomáše Marcinka, prsty v ní měl také obránce David Musil, který v Jihlavě s hokejem začínal.

Nový fanshop

Před sezónou se vrátil ze zámoří, místo své mateřské Jihlavy ale zvolil ambiciózní Oceláře. Obránce David Musil v nedělním odpoledni absolvoval druhý duel proti Dukle, podruhé s vítěznou tečkou. Teď navíc okořeněnou úspěšnou asistencí u branky Tomáše Marcinka. Oceláři museli navíc překousnout fakt, že v zápase se ani jednou nedostali ke své největší zbrani – přesilové hře.

„Když jsme hráli u nich, tak jsme taky moc přesilovek neměli. Početní výhodu jsme sice neměli, povedlo se nám ale ubránit oslabení a dát branky přesně tehdy, když jsme potřebovali. V zápase asi byly situace, kdy by se dalo pískat. Rozhodčí to ale neviděli a hrálo se dál,“ říká David Musil.

Druhý duel s Jihlavou, druhá těsná výhra. Proč jsou zápasy s Duklou tak těžké?
Jsou to vyrovnané zápasy. Jihlava hraje velmi dobře v obraně, my se ale musíme prosadit. Jsme velmi rádi za tři body. Je to po mně trochu zvláštní pocit hrát proti Jihlavě, teď ale jsem v Třinci a chci hrát tak, abychom byli úspěšní.

Tomáš Marcinko tečoval vaši střelu, ta ale šla vedle, že?
Ta střela šla vedle, Marci to tam dobře tečoval. Naštěstí to tam padlo. Nejdůležitější samozřejmě jsou týmové výsledky, když se nám daří vyhrávat, je celkem jedno, kdy a jestli ten gól dám. Když to ale přijde, tak to zcela jistě bude dobrý pocit. Jinak se tím ale nezaobírám.

Takže jste záměrně střílel vedle?
Pro mě je nejdůležitější to cpát někam kolem brány. Marci tam udělal super práci a krásně to tečoval. On většinu gólů dává z toho předbrankového prostoru, je v tom hodně dobrý.

Na body jste čekal dlouho, nebyl jste již nervózní?
Vyhraný zápas. Týmu se daří, to je nejdůležitější. Až pak jsou ty další aspekty. Když body přijdou, tak přijdou. Pokaždé mě ale bude více těšit týmový úspěch.

Jihlava hraje dobře. Tři body náš těší, říká Musil

Už jste si zvykl na třinecké prostředí?
Člověk si zvyká pořád, pokaždé se najdou nějaké maličkosti, na které si musíte zvyknout. I kdybych tady hrál celou kariéru, musím se pořád adaptovat.

Velkou oporou byl opět Šimon Hrubec...
Šimon chytá výborně. Měl pár velkých zákroků, kdy mohla Jihlava skórovat. On má na vítězství největší podíl.

V zápase jste neměli ani jednu přesilovku, zažil jste to již někdy?
Když jsme hráli u nich, tak jsme taky moc přesilovek neměli. Početní výhodu jsme sice neměli, povedlo se nám ale ubránit oslabení a dát branky přesně tehdy, když jsme potřebovali. V zápase asi byly situace, kdy by se dalo pískat. Rozhodčí to ale neviděli a hrálo se dál.

Co otec, byl se na vás podívat?
Tentokrát tady nebyl. Přijíždí, když má šanci, ale má hodně práce a musí jezdit po hokejích. Ne vždy proto může stihnout naše zápasy. Nebyl ani v Jihlavě, to byl zrovna v Americe. Snad to vyjde příště.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz