Hrát ve Zlíně bude vždy fajn, tvrdí Ocelář Bukarts. Návrat mu zhořkl

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Podle předběžných prognóz se měl v zápase Zlína a Třince utkat kandidát na baráž s kandidátem na titul. První dvě třetiny to tak skutečně vypadalo, ovšem přesně naopak, než se čekalo. Zlín šel po první třetině do vedení 2:0 a ve druhé části přidal třetí gól. „Úplně jsme zaspali začátek,“ kroutí hlavou Martin Adamský.

Nový fanshop

Ocelářům se ve třetí části povedlo alespoň trochu napravit dojem z odehraného utkání, ale to bylo tak vše. Snížení na 2:3 už vyrovnání nepřineslo a Zlín si výhru ještě pojistil gólem do prázdné branky. Očekávaný návrat Robertse Bukartse do Zlína tak třineckému útočníkovi trochu zhořkl. Od svého bývalého klubu musel překousnout porážku 2:4.

„Zlín hrál velmi dobře. Jednoduše,” popisuje Bukarts a přemýšlí co by ještě dodal. „Řekl bych jen, že hráli jednoduše.My jsme pak začali tlačit do branky a dali jsme dva góly.” Lotyšský útočník během zápasu příliš vidět nebyl. Do šance se nedostal a na ledě se trochu hledal. „Se svým výkonem samozřejmě nejsem spokojený. Nehrál jsem dva týdny. Byl to můj první zápas po zranění, takže jsem se necítil na sto procent připravený,” přiznává.

Všechno špatně, láteřil Adamský

Do Zlína se však vrátil rád. „Bylo to fajn. Vždy bude dobré hrát tady ve Zlíně. Jsou tu super fanoušci. Bylo to dobré,” říká k návratu do známých míst. Při otázce, zda vnímal zápas jako speciální, už ale působil vlažněji. „Byl i nebyl speciální. Během sezony odehrajete dvaapadesát utkání základní části a toto bylo jedno z nich,” odsekl lotyšský útočník. Přiznal, že je stále v kontaktu s některými zdejšími hráči. „Samozřejmě, s některými kluky jsem pořád kamarád,” říká.

Jeho spoluhráč Martin Adamský měl pro výkon svého mužstva téměř jen samá negativa. „Bylo to špatné ve všech směrech. Úplně jsme zaspali začátek. Dostali jsme branku a celý zápas byl z naší strany hrozný,” říká otevřeně zkušený forvard. Ve třetí části se Oceláři zlepšili a dostali se na rozdíl jedné branky. Na víc už se ale nezmohli. „O přestávce jsme si řekli, že tu třetinu musíme zabrat a aspoň jsme to trochu zkorigovali. Ale nemůžeme hrát jen dvacet minut. Musíme hrát od začátku a ty první dvě třetiny byly bída,” stěžuje si Adamský.

Herman: Vyšlo nám to, navíc je tady skvělá parta

To nová posila Zlína, Jakub Herman, měl po zápase zcela odlišné pocity. Jeho tým porazil silný Třinec a Herman byl tím, kdo si připsal vítěznou trefu. „Chceme hrát aktivně, nejen doma, ale i venku. Je tady skvělá parta, plnili jsme úkoly, které jsme měli a vyšlo to,“ raduje se šestadvacetiletý útočník. Zlín může navíc těšit i to, že zápas zvládl na výbornou i bez svých dvou klíčových hráčů. Do utkání nenastoupil Zdeněk Okál, jenž je dlouhodobě zraněný a chyběl také Antonín Honejsek, který vynechá i nedělní zápas.  

„Nedá se nic dělat. To je hokej. Ještě máme jednapadesát zápasů a věřím, že se Tonda i Očko dají brzy dohromady,“ přeje si Herman. Ševci těžili i z toho, že nefaulovali a Oceláře pustili jen do dvou kompletních přesilovek. V těch navíc velmi dobře bránili. „Každý je tam nebezpečný. U Bukyho (Robertse Bukartse) jsme si řekli, že v přesilovkách je výraznější. Tam je šikovný. Ale podařilo se nám je uhlídat,“ libuje si střelec vítězné branky. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz