Hrdina Bernard: 65 střel Lotyšska? Říkal jsem si, panebože...

Foto: Alena Zapletalová

14. května 22:08

Lukáš Foff

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Na pozápasových rozhovorech se v něm mísila hrdost se zklamáním. Itálie prohrála s Lotyšskem 0:3, ale přesto se všechno točilo okolo brankáře poraženého celku Andrease Bernarda.

Nový fanshop

Ten čelil třetímu největšímu počtu střel v historii mistrovství světa a nechytil pouze dvě. „Naposledy jsem tolika ranám čelil možná v juniorech,“ smál se Bernard při rozhovoru.

Letělo na vás 64 střel a inkasoval jste jen dvakrát, cítíte se teď jako hrdina?
Cítím se skvěle, ale prohráli jsme. Nezvládáme se dostat do zápasu. Máme za sebou třetí utkání a stále jsme nevstřelili branku, což je dost špatné. Nesmíme však být frustrovaní. Pro nás budou nejdůležitější poslední dva zápasy ve skupině. Ty hlavně musíme vyhrát a udržet se v nejvyšší divizi. Stále musíme věřit sami v sebe a v to, že na to máme. Teď nás čekají dva velmi těžké duely, ale mně je jedno, jestli na mě půjde dvacet střel nebo klidně sto.

Musíte být hrozně vyčerpaný…
Po zápase se Švýcarskem to bylo horší. Ono si na to postupně začínáte zvykat. Měl jsem štěstí, že jsem nechytal se Švédy a měl jsem dva dny na odpočinek.

„Máme za sebou třetí utkání a stále jsme nevstřelili branku, což je dost špatné."

65 – to je třetí nejvyšší počet střel jednoho týmu v zápase. Jak to zní?
Po druhé třetině jsem se podíval na kostku a viděl jsem, že Lotyši měli padesát střel. Říkal jsem si panebože, ale snažil jsem se nastavit si hlavu tak, abych se soustředil pouze na každou další střelu a neřešil, jestli je sedmdesátá nebo osmdesátá. Měl jsem štěstí, že spoluhráči mi ve třetí třetině hodně pomohli a už to zas tolik nenaskákalo.

A co ten senzační zákrok za zády?
Viděl jsem, jak puk vyletěl do vzduchu a protihráč se ho snažil trefit. Pouze jsem koukal, jak letí a jediná šance byla otočit ruku za záda. Bylo to hlavně štěstí. Je ale každopádně fajn takový zákrok předvést.

Půjdete do brány i proti Rusku?
Ještě nevím, jak to bude. Možná bude lepší, když začne druhý brankář. Očekávám, že těch střel bude podobně. (směje se)

Před dvěma lety jste od nich dostali deset gólů. Kolik obdržených branek by pro vás bylo přijatelné tentokrát?
Řekněme to tak, že nechceme dostat desítku. Myslím si, že 1:5 by se dalo překousnout. (směje se)

Věříte v zázraky? Jste schopní Rusko porazit?
Samozřejmě, že jsme! Už se to jednou stalo, i když před spoustou let. Každý zápas je jiný. Záleží, jestli budou Rusové stoprocentně připravení. Třeba nás na začátku podcení, nám se podaří dát pár šťastných gólů a bude to zajímavé. Musíme si najít cestu k blokování střel a hlavně nepouštět sbornou do přesilových her.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz