Hrdina Dostál deptal švédské střelce. Ideální zápas, usmívá se

Foto: Karel Švec, Český hokej

Česká dvacítka vstoupila do turnaje v Hodoníně parádně. V duelu se silnými Švédy dominovala a favorita utkání porazila jasně 5:1! Jedním z nejdůležitějších dílů celé vítězné mozaiky byl gólman Lukáš Dostál, nad jehož zákroky soupeři chvílemi kroutili hlavou. V poslední minutě jej ovšem o čisté konto přece jen připravili. „Trošku to mrzí, ale zároveň to překrývá radost z výsledku,“ svěřuje se talentovaný brankář.

Nový fanshop

Na velmi slušně zaplněném hodonínském stadionu se bylo na co dívat prakticky už od první minuty. Švédové sice zprvu četnou střelbou zrovna neoplývali, ale když už musel Dostál zasahovat, bylo to proti tutovkám. Strážce české svatyně byl ovšem pro své spoluhráče skutečnou oporou a položil tak základ k nečekaně vysokému vítězství.

Hokejisté ze země tří korunek, za které do zápasu nastoupilo hned 16 draftovaných hráčů, si nedokázali pomoci ani přesilovkami. „Kluci předvedli výborný výkon a blokovali střely. Navíc máme dobrý systém,“ pochvaluje si talent, jenž minulý rok vychytal Kometě juniorský titul a letos pravidelně nastupuje v Chance lize v dresu Třebíče.

Nejsilnějším tlakem disponovali hosté kolem poloviny zápasu. Dostál nejprve zmařil gólovou radost z bezprostřední blízkosti zakončujícímu Holmbergovi, aby o chvilku později vytáhl zákrok večera. Jeden ze Švédů už před odkrytou brankou pouze nastavoval hokejku, nicméně fantom v české brance zabránil jasné trefě!

„Viděl jsem, jak si za mě ten útočník zajíždí. Už jsem se tam jenom natáhl a se štěstím jsem to vyrazil na horní síťku. Jsem rád, že to dobře dopadlo,“ vzpomíná na zákrok, kterým udržel svému celku náskok 2:0.

Zelingr: Super pocit! Kéž by to takhle bylo pokaždé

Češi však excelovali také na opačném konci ledové plochy. Na úspěchu se góly podílely všechny formace, což je hodně cenný fakt. „Využívali jsme toho, že nás Švédi napadali,“ přemítá Dostál. „Kluci výborně zakládali útoky a dali plno gólů. Je to parádní! Prolomili jsme sérii proher a může nás to do budoucna nakopnout. Byl to z naší strany ideální zápas.“

Když už se zdálo, že si český brankář odnese ze zápasu čisté konto, pokazil mu soupeř plány kosmetickou úpravou skóre v poslední minutě. „Trošku to mrzí, ale zároveň to překrývá radost z výsledku! Vyhráli jsme 5:1, prolomili jsme smůlu v koncovce. Jsme za to všichni rádi,“ vysvětluje Dostál, jenž byl zároveň vyhlášen českým hráčem zápasu. „To ocenění patří celému týmu,“ usmívá se s pokorou.

Důležitým klíčem k úspěchu bylo bezpochyby také domácí prostředí. Hodonínští fanoušci dorazili v hojném počtu a tlačili své oblíbence za vítězstvím. „Atmosféra byla parádní! Jsme všichni strašně rádi, že nás lidi přišli podpořit. Přece jen se s takovou podporou hraje úplně jinak. Diváků bylo plno a jsme za to rádi,“ vysekl sympatický gólman poklonu obecenstvu.

Turnaj pokračuje dalšími dvěma duely v sobotu. V odpoledním severském derby se setkají Švédové s Finy, kteří na rozdíl od nich mají v kapse vítězství. Hlavní pozornost se ovšem bude upírat na večerní souboj, v němž narazí domácí celek na reprezentaci Ruska.

„Ani nejde o to, že bychom si nasadili vysoko laťku. Je důležité, abychom do toho zápasu vstoupili stejně jako proti Švédům. Kluci tam měli parádní pasáže, a doufám, že to proti Rusům zopakujeme,“ uzavírá Lukáš Dostál.

Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz