Hrdinové i přes debakl. Juniorům Slavie tleskali také fanoušci soupeře

„Jste borci. Díky, že jste bojovali za Slavii," vzkazují fanoušci juniorům, kteří v sobotu sehráli dvě mistrovská utkání. Nejprve proti Jihlavě v rámci DHL Extraligy juniorů, pak sedli do autobusu a odjeli do Prostějova. Rovnou na duel WSM Ligy.

Nový fanshop

„Že pojedeme do Prostějova jsme se dozvěděli bezprostředně po utkání v Jihlavě. Na šetření sil během zápasu s Duklou tedy nemohlo být pomyšlení," řekl pro Hokej.cz David Matějka. 

Osmnáctiletý útočník si tak odbyl, stejně jako zbytek týmu (až na Filipa Zderaničku, Denise Heldáka a Aleše Furcha), premiéru mezi muži. „Odmalička jsem si přál zahrát si za A-tým před plným stadionem. A když se to splní, i když takovýmto způsobem, cítíte obrovské nadšení. Byl jsem opravdu šťastný, stejně tak jako celý tým."

„Ze startu za áčko jsem byl opravdu šťastný, stejně tak jako celý tým."

Ani únava z odpoledního utkání nesebrala mladíkům chuť do dalšího souboje. „Nastoupit za áčko byl pro nás splněný sen, takže místo únavy nastala spíš euforie. Každý se ze sebe snažil vydat všechno," říká Matějka. „Určitě to ale nebyl žádný med. Navíc takřka nikdo z nás ještě neodehrál utkání na takové úrovni. Osobně jsem se ale cítil dobře. Samozřejmě ke konci každého střídání jsem cítil, že mám trochu kožené nohy, ale skvěle publikum nás hnalo vpřed stejně jako hráče domácích."

Prostějov podle očekávání neměl se slávistickými juniory potíže. Po dvou třetinách vedl 4:0, v té závěrečné přidal dalších devět branek.

„Zvládnout dva zápasy za jeden den bylo fyzicky hodně náročné. Až na třetí třetinu, ve které jsme už opravdu nemohli, jsme to ale zvládli super," zhodnotil utkání 13. kola forvard Slavie Denis Heldák.

„Když nám tleskali prostějovští fanoušci, byl to nepopsatelný pocit. Chtěl bych jim poděkovat."

 

O výsledek ale tak úplně nešlo. 

I proto fanoušci Jestřábů přerušili děkovačku a soupeři zatleskali. „Bylo to krásné gesto! Ukázali, že vždy nejde jenom o výsledek a hokej. Chtěl bych jim za to moc poděkovat," netají se Matějka. „Byl to nepopsatelný pocit," přidává se Heldák.

Podpory se dočkali také od slávistických příznivců, kteří jim na stadionu, ale také na diskuzním fóru nebo Facebooku, vyjádřili respekt. Za to, jak se rvali, i když už měli v nohách jedno utkání. „Je to příjemné, i jim chci poděkovat," hlásí Heldák. „Už jsem si něco stačil přečíst. Fanouškům patří obrovský dík a ocenění za jejich neochvějnou důvěru," dodává Matějka. „Moc jsme si to jako celý tým užili. Děkujeme!" 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz