Hrňa je králem střelců! Příští rok to chci zopakovat, hlásí

Foto: Eva Solaříková, hcocelari.cz

Duel Třince na Spartě nic nezměnil. Hosté zůstali první a domácí čtvrtí, protože třetí Kometa vyhrála. K výjimečné události ale přeci jen došlo: Erik Hrňa se po zápase mohl těšit z toho, že je nejlepším střelcem extraligové sezony.

Jágr Chance liga

Duch závěrečného utkání základní části mu přišel vhod, jelikož se moc nebránilo a oba fankluby měly co oslavovat. Lepší nakonec byla Sparta, která zvítězila 6:5. Jenže Hrňův gólový příspěvek: nula. „Trenéři se mě snažili dávat na přesilovky a kluci se mi snažili nahrávat, ale někdy je to takové pravidlo, že čím víc člověk chce, tím to jde hůř,“ posteskl si 26letý kanonýr, jenž byl na ledě přes dvacet minut.

Ve střelecké tabulce ho mohl překonat především Petr Sýkora, ale ani jemu se nazadařilo. Titul krále střelců tak patří Hrňovi, který na vstřelení 26 gólů potřeboval méně zápasů než jeho pardubický konkurent. Sezonu přitom odstartoval na hostování v Olomouci…

To vám asi pomohlo, že?
Hodně. Kdybych začal tady v Třinci, je možné, že bych byl ve čtvrté páté lajně a moc se nerozehrál. Jsem tedy rád, že si mě Olomouc vzala a dávala mi hodně prostoru. Pak bylo důležité, že jsem byl platný týmu i po přechodu do Třince.

Kdy jste začal myslet na to, že byste mohl být nejlepším střelcem ligy?
Asi poslední dva zápasy jsem řešil, že se tak nějak taháme. Nešlo mi ale o to, že bych měl za každou cenu střílet. Snažil jsem se i nahrávat s tím, že to buď vyjde, nebo ne. Kdyby se to nepovedlo, hned bych měl cíl pro další sezonu. Teď to zase budu chtít zopakovat.

Jelikož se vám dnes střelecky nedařilo, nemohl jste si být jistý, zda vás nepřeskočí Petr Sýkora. Zápas na Spartě přitom byl hodně ofenzivní…
Trenéři se mě snažili dávat na přesilovky a kluci se mi snažili nahrávat, ale někdy je to takové pravidlo, že čím víc člověk chce, tím to jde hůř. Ale nevadí. Škoda, že jsme neurvali nějaký ten bodík, protože to bylo vyrovnané utkání. Jdeme ale dál, do play off. Teď začíná ta pořádná práce.

Existuje soupeř, kterého byste si do vyřazovacích bojů přáli?
Ještě jsem ani nesledoval výsledky, takže nevím, kdo je mezi sedmým a desátým místem. Ale je nám jedno, koho dostaneme, protože ti potenciální soupeři jsou vyrovnaní. Jestli chceme uspět, musíme porazit každého.

A co byste řekl na derby s Vítkovicemi?
Já osobně bych radši nějaký tým z Čech, protože na té Moravě nás moc není a chceme, aby tam titul zůstal.

Jak těžké bude v nejnáročnější části sezony potvrdit roli kanonýra?
Bude to dost těžké, ale myslím, že jestli se nám všichni uzdraví, tak máme plno hráčů, kteří umějí dávat góly a bodovat. U nás to není o jednom hráči.

Ožívají v Třinci vzpomínky na rok 2011, kdy jste došli až k titulu?
Všichni to chceme, ale musíme si to vydřít. Pohár je daleko, ta cesta bude dlouhá.

Co vás čeká nyní, na jejím začátku?
Máme asi dva dny volno a potom už začínáme přípravu na play off, takže do toho půjdeme naplno a budeme se připravovat na všechny týmy, které můžeme dostat. Půjdeme do detailů a doufám, že to vyladíme tak, abychom první zápas vyhráli.

Sestřih utkání Sparta – Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz