Hromadná bitka a 103 trestných minut. Piráti pomstili zraněného Čecha

Dorostenci Pirátů přivítali ve čtvrtek v malém podkrušnohorském derby Energii, se kterou odehráli vyrovnané utkání. Ve vypjatém závěru byl zraněn Ondřej Čech, kterého odnesli z ledu na nosítkách. Krátce poté se na ledě strhla hromadná pranice a rozhodčí celkem rozdali 103 trestných minut!

Plekanec Chance liga

Po vyrovnané úvodní dvacetiminutovce si Energetici v prostředním dějství vypracovali dvougólové vedení, o které ale během jednadvaceti vteřin v poslední minutě přišli. Třetí třetina přinesla několik nadějných šancí na obou stranách, ale ani jeden z týmů je nevyužil.

První tvrdý zákrok přišel v 55. minutě, když si Jakub Vogel našel Ondřeje Čecha u mantinelu. „Dostal jsem nahrávku a jel do středního pásma, pak jsem nahrál a po odehraní puku mě někdo ze soupeřů trefil u mantinelu,“ popisuje mladý Pirát.

Patnáctiletý útočník zůstal bezvládně ležet na ledě, kam okamžitě přiběhla zdravotnice a pár okamžiků za ní šla i nosítka. „Měl jsem velké bolesti. Na nohu jsem se nemohl vůbec postavit. Chtěl jsem jít bez nosítek. Když jsem se zkusil vstát, zase jsem upadl,“ vypráví Čech jasně.

Zákroky najdete v časech 1:53:50 a 1:56:30.

Pro nadějného forvarda je to velká škoda, jelikož má ze čtyř zápasů osm kanadských bodů a návrat do týmu se mu hodně vydařil. „Už na střídačce jsem si uvědomil, že si teď zase pár týdnů hokej nezahraju. Je to pro mě šok. Vyléčil jsem si kotník, začal po měsíci zase hrát a hned po čtyřech dobrých zápasech si poraním kotník znovu,“ smutní. „Vazy v kotníku nejsou přetrhané, ale něco s nimi je,“ přibližuje Čech.

Druhá tvrdá srážka už vyvolala hromadnou bitku za bránou hostů, kam se sjely kompletní pětky. Piráti šli do souboje s cílem pomstít předchozí zákroky na své spoluhráče. „Byl jsem ještě na střídačce, takže si to pamatuju. Jsem rád, že máme takový kolektiv a že se zastaneme jeden druhého,“ těší Čecha.

A po rvačce se s tresty roztrhl pytel! Sudí na místě poslal Jiřího Kulicha a Alexandra Remeše do sprch, Lukáš Koblížek a Samuel Šmajda schytali dvě plus dvě. V jednom přerušení rozhodčí potrestal oba týmy 58 trestnými minutami, které se rovnoměrně rozdělily. „Nepamatuju si zápas, ve kterém by bylo uděleno tolik trestných minut,“ kroutí hlavou Ondřej Čech.

Velkou porci zákroků zakončil Ondřej Príhoda, jenž bodnul soupeře špičkou hole. To ale nakonec mladého Piráta nemuselo příliš mrzet, jelikož během oslabení rozhodl v klasickém prodloužení o bonusovém bodu pro Chomutov domácí kanonýr Marcel Štefančík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz