Hronek za Hradec? Je to blízko! Na všem jsme dohodnutí, říká Kmoníček

Foto: nhl.com

Mluví se o tom dlouho, brzy už by mohlo být vše oficiálně potvrzené. Než se rozjedou tréninkové kempy v NHL, Filip Hronek pomůže v Tipsport extralize mateřskému Hradci Králové.

Chance liga na Hokejka TV

„Na všem jsme domluvení jak s Detroitem, tak i s Filipem," potvrdil na hradeckém webu generální manažer Aleš Kmoníček.

„Jen čekáme na konečné rozhodnutí klubů APK ohledně začátku soutěžního ročníku," vysvětluje, proč zatím není dohoda oznámena oficiálně. „Pokud by zvítězila myšlenka posunutí začátku sezony – a my doufáme, že ne – posunuli bychom i podpis smlouvy s Filipem."

Důvod? „Je to především kvůli pojistce, kterou má vzhledem k její výši smysl platit pouze v době, kdy se bude skutečně hrát," uvedl Kmoníček pro mountfieldhk.cz.

„Na všem jsme domluvení jak s Detroitem, tak i s Filipem."

Kolem Hronka kroužil také movitý Třinec, klíčový zadák Red Wings ale podle všeho opět oblékne hradecký dres.

Pro Tipsport extraligu budou Hronkovy případné starty velkou událostí – vždyť se během uplynulé sezony zařadil mezi nejlepší obránce NHL. V 65 zápasech za Detroit se blýskl 31 body (9+22). Jen tři jiní hráči, a to ještě útočníci, byli u trápících se Red Wings produktivnější.

„Pojistku má smysl platit pouze v době, kdy se bude skutečně hrát."

Očekává se, že tréninkové kempy v zámoří začnou v polovině listopadu. Nový ročník NHL má totiž odstartovat v prosinci. Situace ale pochopitelně vinou pandemie koronaviru zůstává nepřehledná.

Kluby, které se letos nedostaly do play off, údajně vyzvaly NHL, zda by nemohly s tréninkem začít už od prvního listopadu. Od toho se bude odvíjet i délka Hronkovy výpomoci v Mountfieldu.

Aktuální kádr Mountfield HK 

Brankáři: Štěpán Lukeš, Marek Mazanec, Tomáš Sajdl.

Obránci: Jérémie Blain, Zdeněk Čáp, Michael Gaspar, Bohumil Jank, Richard Nedomlel, Filip Pavlík, Radim Šalda, Jakub Váchal, Petr Zámorský.

Útočníci: Lukáš Cingeľ, Aleš Jergl, Kelly Klíma, Kevin Klíma, Petr Koukal, Jakub Lev, Matěj Morong, Jakub Orsava, Radovan Pavlík, Jordann Perret, Radek Pilař, Petr Poppel, Vladimír Růžička mladší, Vojtěch Síla, Jakub Sklenář, Radek Smoleňák.

Foto: nhl.com

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz