Hruška dorazil „svou“ Kometu: Je to satisfakce, nebyl jsem tu chtěný

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Není to ani měsíc, kdy byl Jan Hruška vyměněn z Komety do Vítkovic. Odchod brněnského rodáka a hokejisty, který v modrobílém odehrál více než 500 utkání, neslo mnoho fanoušků nelibě. Šikovný centr se poprvé od svého odchodu objevil na ledě Komety, poprvé oblékl své číslo 57 a navíc dal i první gól za Vítkovice - ten ale neslavil. „Hrál jsem v Brně docela dlouhou dobu, tak nemělo cenu být nějak v euforii a dělat nějaké šaškárny,“ popisoval po výhře 5:2.

Nový fanshop

Pro vás osobně hodně neobvyklé utkání. Cítil jste velkou nervozitu?
Nechtěl jsem si to moc připouštět, ale mám zvyk, že když jedu na zápas ven, tak si sednu do autobusu, do dvou minut spím a probudím se až na zimáku. Tentokrát jsem nemohl zabrat ani náhodou. Cítil jsem se divně. Byla ve mně docela slušná nervozita a trvalo to, než to na rozbruslení opadlo. Na ledě už to spadlo do zaběhlých kolejí.

Nebyl jste unavený?
Je jedno, jestli sedím a spím, nebo sedím a koukám do blba. (úsměv) Je to stejné.

Zápas jste zvládli a vyhráli 5:2, to potěší, ne?
Každá výhra je sladká, takhle je taková… Nevím, nevím, mrzelo mě, že fanoušci na kluky pískali, ne vždy se to podaří. Měli jsme v zápase nějaké štěstí a v rozhodujících chvílích jsme dali důležité góly. Jsme nadšení, že máme tři body, ale pro mě to má i tu druhou stranu.

V úvodu Kometa tlačila, vy jste však skórovali dvakrát z prvních tří střel.
Asi to byla naše taktika, zamknout je u nás ve třetině a potom udeřit. (směje se) Vyšlo to fantasticky.

V zápase vám celkově vyšlo všechno, na co jste sáhli, že?
Takový je sport. Kometa měla více ze hry a my jsme nakonec se štěstím dali dva góly. Na druhou stranu se z toho nesesypali, dlouho to bylo vyrovnané. Dokázali srovnat, ale nakonec jsme to urvali my.

Čím jste Kometu podle vás nejvíce zlomili?
Každý podal kvalitní a zodpovědný výkon. Byly tam ale nějaké fauly a přesilovky, jak víme, má Kometa prostě dobré. Měli jsme s nimi trochu problém, než jsme si řekli, jak je budeme hrát dál. Tam byly nějaké chybičky, ale jinak jsme předvedli to, co jsme chtěli, a slavilo to úspěch.

Připravoval jste se nějak speciálně na brněnské brankáře?
Asi ne. Věděli jsme, co kluci v Brně hrají a co po nich trenéři chtějí. Na to jsme byli nachystaní a něco z toho se podařilo. Něčím nás samozřejmě zaskočili, něčím nás přehráli, ale bylo to v rámci mezí.

Stihl jste s hráči Komety něco během zápasu prohodit?
Sem tam. Někdy jsem možná trochu upovídanější, než by bylo potřeba, což je ale způsobeno i trochu nervozitou. Něco jsme prohodili, ale nic zásadního to nebylo.

S Michalem Gulašim jste se postrkoval u branky.
Už ani nevím, o co tam šlo. Ptal jsem se ho, co bude večer dělat, a on se mi snažil odpovědět.

Nakonec jste se, jak to tak v takových zápasech bývá, dočkal gólu – vašeho prvního za Vítkovice. Slavit jste nechtěl?
Hrál jsem v Brně docela dlouhou dobu, tak nemělo cenu být nějak v euforii a dělat nějaké šaškárny. Nebudu tady nikde dělat oslavná salta, to by nebylo správné. Oslavím si to v blízkém okruhu.

Byla to určitá satisfakce? Fanoušci nelibě nesli váš odchod…
Satisfakce je silné slovo. Ale nebyl jsem tu chtěný, takže možná výhra určitou satisfakcí je.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Na druhou stranu s Kometou už se asi v sezoně nepotkáte. Budete jí nadále držet palce?
Kometě nikdy fandit nepřestanu, mám tady spoustu kamarádů. Dál jim přeji všechno nejlepší, ať se dostanou co nejdál. Zaslouží si to, v Brně je super parta.

Pomohl vašemu gólu i fakt, že jste poprvé nastoupil s vaším oblíbeným číslem 57 na zádech? Šetřil jste si jej na tento okamžik?
Gól jsem si úplně šetřit nechtěl, byl bych rád, kdyby to tam spadlo dříve. Na druhou stranu sbírali jsme body, týmu jsem nějak pomáhal, takže mě to úplně netížilo. Kdybychom měli v zádech prohry, tak by to bylo docela nepříjemné. Nesvazovalo mě to a zlomilo se.

Pro tým ideální start do závěru základní části po reprezentační pauze, souhlasíte?
Byl to jeden z nejtěžších zápasů, co nás mohl čekat. Navíc venku na Kometě, kde Brno hraje perfektně. Odvézt si tři body je výborná vzpruha, ale v pátek nás čeká další veledůležitý zápas, na který je potřeba se připravit stejně.

Znovu jste zvýšili náskok na poslední místo, dokonce jste pod sebe dostali Kladno.
Je to na dobré cestě, ale sedm zápasů je strašně moc, ve hře je 21 bodů. Není na místě se uspokojit. To se možná trochu nevyplatilo právě Kladnu, které mělo ještě nedávno obrovský bodový polštář a teď do boje o záchranu spadlo ani neví jak. Musíme se z toho poučit a jít s pokorou do dalších zápasů.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz