Hudáček pomůže Spišské Nové Vsi, velký zájem o něj měla i Olomouc

Slovenský brankář Július Hudáček je stále bez angažmá, a tak oblékne dres rodné Spišské Nové Vsi – nováčka tamní nejvyšší soutěže.

Týden hokeje 2021

33letý gólman se do mateřského klubu vrátil po dlouhých třinácti letech. Nastoupí zatím v rámci přípravy, fanouškům by se měl představit už v úterním zápase Slovenského poháru s úřadujícím mistrem ze Zvolena.

Július Hudáček na Slovensku naposledy chytal v roce 2011, kdy zkompletoval zlatý hattrick s Košicemi. Od té doby působí nepřetržitě za hranicemi, v sezoně 2013/14 si zachytal také v české extralize za Pardubice.

Pět let strávil ve Švédsku, kde postupně chytal za Södertälje, Frölundu a Örebro. Poslední čtyři roky potom předváděl své brankářské umění v Kontinentální lize v barvách Čerpovce a především ve Spartaku Moskva.

V jedné z těchto krajin by rád pokračoval. „Momentálně jsem v kontaktu s jedním z klubů KHL i ze Švédska,“ řekl v rozhovoru pro slovenský deník Šport. Na Twitteru o tom informoval uznávaný novinář Tomáš Prokop.

Nechybělo mnoho a Hudáček mohl rozšířit svých 38 startů mezi tuzemskou elitou, po zranění jeho krajana Branislava Konráda totiž okolo něj kroužila Olomouc. Účastník sedmi MS ale musel nabídku Mory odmítnout.

„Olomouc projevila velký zájem, ale z rodinných důvodů jsem nemohl,“ uvedl zkušený brankář pro Šport s tím, že kvůli blížícímu se termínu porodu třetího potomka chce být ještě dva týdny doma na Slovensku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz