Hudáček si na MS přivezl formu z Třince. Překonal legendy, spoluhráči jej velebí

Libor Hudáček | Foto: iihf.com

Stal se nejproduktivnějším hráčem extraligového play off, když Třinci pomohl k dalšímu titulu 16 body. A skvělou formu si Libor Hudáček přenesl i na mistrovství světa do Ostravy! Slovenský útočník naposledy režíroval vítězství 4:2 nad Francií dvěma góly a asistencí.

„První třetina nám vůbec nevyšla, Francouzi vyhrávali souboje a prostě nám to nešlo. Něco jsme pak změnili a už to bylo dobré,“ líčil Hudáček, který ve druhé části hned dvojnásobně reagoval na otevírací trefu Pavola Regendy z úplného konce úvodní dvacetiminutovky.

Nejdřív využil většího prostoru při hře čtyři na čtyři, když u mantinelu obehrál ostříleného Pierra-Edouarda Bellemara, najel si do prostoru levého kruhu a zamířil přesně. Za dalších sedm minut pak střelou pod horní tyč překonal brankáře Sebastiana Ylönena podruhé.

„Gólmany si rozebíráme a Jánko (trenér brankářů Lašák, pozn. red.) nám říkal, ať střílíme nahoru. Vyšlo to,“ usmíval se 33letý kanonýr. Svým celkově 13. gólem i 30. bodem na MS překonal Pavola Demitru a 31. brankou v reprezentaci další legendu Mariána Gáboríka.

„Zatím tahle čísla moc nevnímám, možná až po kariéře. Tam si na to můžu vzpomenout a třeba si taky trošku připít na to, čeho jsem dosáhl. Teď jsem ale tady a snažím se pomoct týmu,“ uvedl s devíti body (5+4) druhý nejproduktivnější hráč aktuálního šampionátu.

Kapitán Tomáš Tatar jej hledal všude, kde se dalo, chtěl mu dopřát hattrick, ale místo něj přišla ve třetím dějství „jen“ asistence. „Vždyť pět gólů za pět zápasů je dost. Minulé MS jsem nedal žádný. Takže jsem rád, že letos už jich je tolik,“ usmíval se Libor Hudáček.

„Zatím tahle čísla moc nevnímám, možná až po kariéře. Tam si na to můžu vzpomenout a třeba si taky trošku připít na to, čeho jsem dosáhl.“

Spoluhráči jej po zápase velebili. „Daří se mu, střílí a dává góly. Jsem rád, že je takhle vidět. Je velkým přínosem pro tým,“ pokyvoval Pavol Regenda. „Je neskutečný, klobouk dolů před ním. Jen aby mu to vydrželo co nejdéle a dotáhl nás až do finále,“ přidal Mario Grman.

Právě bek, který poslední dvě sezony strávil ve Vítkovicích a ostravskou arénu tak skvěle zná, přidal ve třetí části pojistku a radoval se z premiérové trefy na MS. „Měl střevní virózu, není sranda s tím odehrát zápas. Klobouk dolů, jak to zvládl,“ vracel Hudáček komplimenty.

„Je neskutečný, klobouk dolů před ním. Jen aby mu to vydrželo co nejdéle a dotáhl nás až do finále.“

Parťákovi z obrany chtěl vzít památeční puk, jenže na MS to není tak jednoduché. Kotouče v sobě mají čipy a jsou důsledně hlídány. „Vzal jsem mu ho, ale přijel rozhodčí, že ho musím vrátit,“ usmíval se třinecký bojovník. „Ale prý donesou náhradní, Mario si ho zaslouží.“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz