Humla překvapily šance v oslabení. Kdybych nedal, jdu se svlékat, říká

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Piráti ve třetím semifinále snížili stav série s Libercem na 1:2 a můžou ve druhém domácím zápase vyrovnat sérii. Třetí utkání Generali play off Tipsport extraligy provázelo hodně šancí ve vlastním oslabení. Hned ve dvou se ocitl Ivan Huml, který nejprve trefil tyčku a poté využil výbornou přihrávku Marka Tomici, když zvyšoval na 2:0. „Měl jsem dvě šance v oslabení za jeden zápas, nepamatuju si, že bych měl dvě za celou sezonu,“ smál se Ivan Huml.

Nový fanshop

Spolu s Michal Vondrkou a Markem Tomicou jste zajistili oba góly a značným podílem se přičinili na snížení série. Jak jste duel viděl?
Jsme za góly rádi, ale důležitější je celý zápas. Odehráli jsme kvalitních šedesát minut dobře od defenzivy, Janko skvěle odchytal celý zápas. Zvláštní je, že jsme největší šance měli v přesilovkách soupeře. Čekali jsme na naše šance z brejků, které jsme proměnili v závěru zápasu. Nevím, jestli jsem úplně objektivní, ale myslím, že jsme byli lepším týmem a zasloužili jsme si vyhrát.

Michal Vondrka vstřelil ve 49. minutě nakonec vítězný gól, vy jste mu jistil záda. K čemu před gólem došlo?
První gól padnul ze šance Liberce, když jeli čtyři na dva, ale dali si špatnou nahrávku, takže jel Michal sám na bránu, vlastně jsme jeli dva. Ale nekřiknul jsem si, abych řekl pravdu, já jsem ten puk ani nechtěl. Michal zakončovat umí, vzal to na sebe, skvěle to provedl a dal krásný rozhodující gól. Jezdit dva na brankáře není úplně lehké zakončit.

Na vlastní led jste stejně jako loni ve čtvrtfinále přijeli za stavu 0:2. Bylo třetí střetnutí to nejdůležitější?
My jsme přijeli s vědomím, že doma hrajeme dobře, nedáme jim nic zadarmo, budeme bojovat a podpoří nás diváci, kteří to potvrdili a tlačili nás celý zápas. Snažili jsme se na Liberec, který nedělá moc chyb, vytvářet tlak, čímž jsme je k několika chybám donutili a potrestali je. Jsme rádi, že jsme vyhráli, kdybychom měli prohrávat 0:3, tak by bylo hodně těžké něco s tím udělat. Jít proti týmu, jako je Liberec za stavu 0:3, to už by nám ani ten největší optimista nevěřil. Za stavu 1:2 máme otevřené dveře a hrajeme doma. První krok jsme udělali a víme, že se budeme v pátek vracet do Liberce. Jestli chceme přes Liberec přejít, musíme ho jednou porazit na jeho ledě.

Dvakrát během vlastního oslabení jste se dostal do dvou velkých šancí, jednou váš pokus zastavila tyč a podruhé až branková síť. Jak jste obě situace viděl ze svého pohledu?
Měl jsem dvě šance v oslabení za jeden zápas, nepamatuju si, že bych měl dvě za celou sezonu. Můj gól odpracoval Marek Tomica, který si neskutečně silově odstavil obránce, a pak mi puk předložil před prázdnou bránu. Tyčky jsem litoval, protože proti Liberci si moc vyložených šancí nevytvoříme, možná jich bude pět nebo šest za celý zápas. Měl jsem pocit, že tam je hodně volného prostoru. Mrzí mě, že jsem to cpal až na tyčku, protože mi Michal dobře nahrál a měl jsem prostor i čas. Trefil jsem vnitřní tyč, což je i o štěstí. Ale nijak jsem se z toho nehroutil, protože takových šancí už jsem v životě promarnil tisíce, pravděpodobně. Napodruhé už to vyšlo. To kdybych nedal, tak se jdu svlékat.

Ve třetím zápase jste dlouho drželi stav 0:0 a nakonec urvali zápas na vlastní stranu. Je to o trpělivosti?
Samozřejmě, že je to o trpělivosti. Před sérií jsme si nemohli myslet, že Liberec nás nechá hrát a tvořit. Liberec hraje skvěle dozadu. Trpělivost jsme ukázali už v Liberci, když jsme prohrávali 0:3 a dokázali jsme se vrátit do zápasu. To stejné i ve třetím zápase, za stavu 0:0 jsme nepanikařili a hráli pořád stejně. Nakonec jsme jejich chybu potrestali.

V letošním play off extraligy jste si do statistik připsal nejvíce kanadských bodů v celé kariéře. Čím to je?
Po bodové stránce jsem asi lepší neměl, ale herně to bylo lepší během prvního titulu v Kärpätu Oulu. Na každé play off vzpomínám jinak. Letos se mi střelecky daří a jsme za to rád, ale je to o týmu a o tom, jak si to s kluky užíváme. Jako první pětka bychom měli tým podpořit body, což se nám daří.

Ve středu vás čeká druhý domácí duel a budete moci vyrovnat sérii na 2:2. Co můžeme od utkání očekávat?
Větší nasazení z obou stran. Zápas to bude veledůležitý stejně jako ten třetí. Věřím, že Liberec bude ještě lepší a nedá nám nic zadarmo. Budeme muset hrát ještě lépe, abychom vyhráli. Jestli proběhnou nějaké změny, tak budou kosmetické. Ani jeden tým nemůže panikařit a něco velkého měnit, protože je to o jednom gólu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz