Hunkes se rozhodl: opouští Česko, hrát bude v zahraničí

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

Pětatřicetiletý obránce Jiří Hunkes se po třech sezonách v Česku, které rozdělil mezi Pardubice, Litvínov a Vsetín, vrací do zahraničí. Nově si vyzkouší nejvyšší francouzskou ligu – jako novou posilu ho představil Anglet.

partneři českého hokeje

Hunkes si tak do svého hokejového životopisu napíše další zajímavou štaci. Kromě několika skvělých sezon v tuzemské Tipsport extralize hrál ve Finsku, Rusku, Německu nebo na Slovensku za tehdejšího Lva Poprad.

Naposledy působil na Vsetíně, kam přišel loni v říjnu a do konce sezony stihl 31 zápasů (2+11). Valaši přivedli někdejšího reprezentanta hlavně s výhledem na play off, jenže...

Všichni víme, co se stalo.

Po předčasném ukončení ročníku se už Vsetín s Hunkesem na nové smlouvě nedohodl. Nyní je i přes složitější společenskou situaci jasno: brněnský odchovanec to opět zkusí v zahraničí.

Těšit se může na štaci v Angletu. Malém francouzském městě, které leží na atlantickém pobřeží a přezdívá se mu Baskická Kalifornie. Pěkné místo k životu, navíc má i samotná elitní francouzská liga slušné renomé.

Hunkes je zatím jediným Čechem na tvořící se soupisce Angletu. V minulosti ale v klubu působili třeba Vojtěch Kloz, Aleš Sova nebo Tomáš Rubeš.

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz