Hvězdná posila potvrzena! Hradci po čtyřech letech pomůže Hronek

Foto: mountfieldhk.cz

28. srpna 2020, 13:29

Adam Bagar

Mluvilo se o tom už dlouho, ale až nyní je vše oficiálně potvrzené! Obránce Filip Hronek začne novou sezonu doma, v extralize pomůže mateřskému Hradci Králové. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

„I když jednání a dotažení tohoto transferu trvalo delší dobu, už od začátku bylo jasné, že klub i Filip mají zcela jasno o vzájemné spolupráci, jelikož Filip do Hradce prostě patří. Dohoda o podmínkách jak mezi klubem a hráčem, tak mezi Detroitem a Hradcem byla vcelku rychlá,“ těšíí generálního manažera Aleše Kmoníčka.

Všechny strany už byly delší dobu domluveny, ale hradecké vedení vyčkávalo na potvrzení startu nejvyšší soutěže. Především kvůli pojistce, kterou by vzhledem k její výši nemělo smysl platit, kdyby došlo k posunu. „Vše ale nasvědčuje tomu, že začneme v termínu, proto jsme vše velmi rychle dotáhli do zdárného konce.“

„Ve Filipovi získáváme rozdílového obránce, který si za poměrně krátké působení v NHL získal velký respekt a důležitou pozici v Detroitu. Má před sebou velkou hokejovou budoucnost. Od Hroňase očekáváme zkvalitnění obrany i bodový příspěvek v ofenzívě,“ dodává Kmoníček na adresu reprezentačního obránce.

Ten od sezony 2016/17 působí v zámořských soutěžích. Začal v juniorské OHL, kde sbíral víc než bod na zápas, na farmě v Grand Rapids pak sehrál i s play off 120 utkání s bilancí 19+50 a poslední dva ročníky už působí v NHL. Celkem za Red Wings zapsal 111 startů, během nichž zaznamenal 54 bodů za 14 branek a 40 nahrávek.

Nyní se po čtyřech a půl letech vrací do extraligy, v níž pomohl Mountfieldu ve 41 utkáních čtyřmi asistencemi. „Předběžně jsme domluveni, že naskočí minimálně do jednoho přátelského utkání před začátkem extraligy. Tato přípravná utkání jsou v tuto chvíli v jednání, takže uvidíme, kdy a proti komu to bude,“ říká Kmoníček.

22letý bek se dosud chystal individuálně, na tým už se těší. „Bude hezké si po dlouhé době zahrát zase doma. Nehrál jsem nějakých sedm měsíců, takže i na zápasy se těším jako malý kluk. Tým vypadá super, uvidíme, jak si to všechno sedne na ledě. Pokud jde o ambice, ty osobní neřeším. Hlavně aby se vyhrávalo,“ uzavírá.

Aktuální kádr Mountfield HK 

Brankáři:
Štěpán Lukeš, Marek Mazanec, Tomáš Sajdl.

Obránci:
Jérémie Blain, Zdeněk Čáp, Michael Gaspar, Filip Hronek, Bohumil Jank, Richard Nedomlel, Filip Pavlík, Radim Šalda, Jakub Váchal, Petr Zámorský.

Útočníci:
Lukáš Cingel, Matěj Chalupa, Aleš Jergl, Kelly Klíma, Kevin Klíma, Petr Koukal, Jakub Lev, Matěj Morong, Jakub Orsava, Radovan Pavlík, Jordann Perret, Radek Pilař, Petr Poppel, Vladimír Růžička mladší, Vojtěch Síla, Jakub Sklenář, Radek Smoleňák.

Foto: nhl.com

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz