Hvězdný Kane složil Čechy dvěma góly: Věřím, že dojdeme až ke zlatu

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

17. května 2018, 20:51

Adam Bagar

(HERNING, od našeho zpravodaje) Znovu ukázal svou dokonalost. To, že patří k nejlepším hokejistům na světě. A že sbírá body jako houby po dešti. Hvězdný útočník Patrick Kane si podmanil úvodní čtvrtfinále v Herningu, český národní tým srazil dvěma góly a v podstatě sám rozhodl o americkém vítězství 3:2.

Nový fanshop

Čechům vůbec nevyšel vstup do utkání, Američané první část ovládli herně i výsledkově. "Začali jsme dobře, vlétli na soupeře s nadšením, elánem a dostali se do rychlého vedení," těší Kanea, který otevřel skóre v jedenácté minutě po parádním individuálním průniku a následné přesné střele na vzdálenější tyč Francouzovy branky.

"Na body se vůbec nedívám, nejde mi o ně, protože ty za medaili nevyměníte."

Za necelé dvě minuty mířil přesně Cam Atkinson, zámořský výběr vedl 2:0 a zdálo se, že míří za jasným vítězstvím. "Pak jsme ale trochu polevili," přiznává hvězda amerického týmu, který ve druhé třetině ztratil slibný náskok. "Češi ukázali, že tady mají velmi dobrý tým, vyrovnali a bylo to s nimi v závěru ještě hodně těžké," přiznává.

Radko Gudas: Před Američany jsme měli přílišný respekt

Do třetího dějství se šlo za nerozhodného stavu 2:2, psychicky navrch měla Jandačova družina. "Bylo důležité, že jsme nebláznili, vrátili jsme se k naší hře, která nám přinesla ovoce," libuje si Patrick Kane. Ten v čase 46:58 využil podklouznutí beka Hronka a další nechytatelnou ranou k tyči rozsekl dramatickou čtvrtfinálovou bitvu.

"Je to vynikající hráč. Nejlepší, nebo aspoň jeden z nejlepších na světě. Zase to předvedl."

"Ale i za stavu 3:2 jsme lehce polevili a Češi nás klidně mohli potrestat," upozorňuje Kane po vydřeném vítězství. "Je to pro nás skvělé a už se těšíme na semifinále." V něm se nejspíš jeho tým střetne se Švédy, kteří v Kodani bojují s Lotyši. "V play off už si však snadného soupeře nevyberete," má jasno produktivní hokejista.

Američané byli k poražení, má jasno Roman Červenka

V Herningu nasbíral za osm bitev už neskutečných 19 bodů za osm branek a jedenáct nahrávek. "Na body se vůbec nedívám, nejde mi o ně, protože ty za medaili nevyměníte. Mým úkolem je přihrávat a dávat branky. Snažím se hrát co nejlépe svou hru a pomáhat týmu. Zatím se mi to daří, snad v tom budu pokračovat," usmívá se.

Americký kouč Jeff Blashill letos složil pořádně silný výběr, který bude hrát o medaile. "Máme opravdu výborný tým. Věřím, že jsme našli správnou cestu, po které dojdeme až ke zlatu," přeje si útočník Chicaga. Američané čekají na zlato z MS od roku 1960, za posledních dvacet let brali jen třikrát bronz a letos věří, že čekání ukončí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz