I v NHL se tyto zákroky trestají! soptí Augusta. Přišel o Ordoše

Foto: Twitter Belfast Giants

Liberec po dvou porážkách v Lize mistrů zabral, Belfastu vrátil úvodní porážku 4:5 i s úroky a slavil výhru 6:1. „Velkou kaňkou je ale zranění Jana Ordoše," mrzí na klubovém webu kouče Patrika Augustu.

HokejkaTV

Už duel v severoirské divočině se rozhodně nehrál v rukavičkách. K vidění byly pěstní výměny názorů i nepěkné zákroky, hlavní arbitři Marian Rohatsch a Liam Sewell rozdali dohromady 123 trestných minut. „Některé hity byly až o zranění," zlobil se Libor Hudáček.

Odveta pod Ještědem se od začátku nesla v podobném duchu, když Jan Ordoš hned při prvním střídání inkasoval tvrdý direkt od Matta Pelecha. Start Tipsport extraligy podle Augusty nestihne. „Je tam podezření na otřes mozku, mimo hru bude zhruba měsíc," mrzí ho.

„Myslím si, že to v obou zápasech rozhodčí hodně pouštěli, což se mi vůbec nelíbilo."

„Respektuju, že hrají tvrdý styl hokeje, ale v dnešním hokeji se i v NHL tyto zákroky trestají. A myslím si, že to v obou zápasech rozhodčí hodně pouštěli, což se mi vůbec nelíbilo," dodává na adresu hry severoirského týmu, v němž je spousta zámořských hokejistů.

Zatímco na Ostrovech to Bílí Tygři nezvládli, když zapsali šestnáct trestů a padli 4:5, ve své aréně dominovali. Střetnutí měli pevně ve svých rukou, skóre navyšovali až do konečné podoby 6:1 a po dvou venkovních ztrátách slavili v novém ročníku CHL první výhru.

„Jsem rád, že jsme tentokrát udrželi disciplínu, což se nám v prvním zápase nepovedlo. Jejich styl vyvolává šarvátky, ale nenechali jsme se teď tolik vyprovokovat a vrátilo se nám to tím, že jsme dali víc gólů," těší Augustu před nedělní bitvou se švédskou Luleou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz