Ihnačák končí v Litvínově! Martynek po sedmi letech pomůže Třinci

Foto: Facebook Hokej Litvínov

Litvínov přišel o jednu ze svých opor – Brian Ihnačák odchází do druhé nejvyšší švýcarské soutěže. Extraligový comeback naopak hlásí Rostislav Martynek, kterého Oceláři povolali z farmy ve Frýdku-Místku.

Nový fanshop

Ihnačák měl ve smlouvě klauzuli, že v případě zajímavé zahraniční nabídky může odejít. Dvaatřicetiletý forvard ji nakonec využil a posílil švýcarský Olten (NLB). 

Italský hokejista odehrál za Litvínov 18 zápasů (5+7). „Brian zde odvedl solidní kus práce, za níž jsme mu poděkovali. Mužstvu pomohl v nejhorších chvílích," řekl generální manažer Vervy Robert Kysela.

Ihnačák na klubovém Facebooku vzkázal: „Rád bych poděkoval všem z Litvínova. Bylo to nečekané, ale fakt moc krásné. Držím palce všem, ale nejvíce spoluhráčům. Přeji, ať to dotáhnou co nejvíc nahoru!" 

Jeden zkušený hokejista Tipsport extraligu opustil, druhý se do ní vrátil – Ocelářům v sobotním utkání proti Zlínu pomohl Rostislav Martynek.

Drobný forvard s šikovnýma rukama hrál za mateřský Třinec mezi lety 2002 a 2010. Později působil v Českých Budějovicích a v Litvínově.

Před touto sezonou se upsal třinecké farmě ve Frýdku-Místku. Kvůli zranění letos ve WSM Lize nastoupil jen do čtyř duelů (2+2), přesto ho nyní Oceláři povolali do hlavního týmu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz