Irgl proti Třinci: Jsem rád, že jsem kluky zase viděl, těší ho. Co řekl o Hrubcovi?

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

11. srpna 2018, 18:50

David Jahoda

První den roku 2018 se týmy Třince a Olomouce domluvily na výměně Zbyňka Irgla za Romana Vlacha, vzájemné střetnutí následovalo měsíc nato. Jenže se jej zúčastnil jen Vlach. Irgl si mohl užít souboj proti bývalému mužstvu až nyní, v prvním domácím přípravném utkání Hanáků. „Bylo super zase vidět kluky, mám tam spoustu výborných kamarádů,“ pronesl zkušený forvard. Nijak ale své bývalé parťáky nešetřil. Jeden gól dal v základní hrací době, druhý v nájezdech.

Nový fanshop

V Olomouci na útočníka, kterému bude na konci listopadu už 38 let, budou hodně spoléhat. A proti bývalým spoluhráčům ukázal, že je schopen očekávání naplnit. Dal gól ze hry, pak i v nájezdové loterii. V obou případech vypadalo jeho zakončení chladnokrevně a suverénně.

„No, suverénně...“ usmál se. „Na Šimiho (Šimon Hrubec) je těžké jet nájezd, chytá je dobře. Když to tak řeknu, do poslední chvíle jsem vůbec nevěděl, co udělám. Chtěl jsem udělat něco trochu jiného, ale nakonec to vyšlo,“ oddechl si Irgl po čtvrtečním přípravném utkání. 

Šimi je výborný kamarád, líčí Irgl

Přitom nájezd vypadal tak, jako kdyby spíš Irgl nachytal Hrubce. Gólman Ocelářů jen zůstal stát, zatímco puk už byl v levém horním rohu. Téměř stejně bezmocný byl ale brankář vicemistrů z minulé sezony i při gólu, kterým Irgl ve druhé části navýšil na 2:0 pro Hanáky. 

„Puk spadl na led a nějak jsem to tam doklepl. Je dobře, že to bylo zrovna proti Šimimu (směje se). Mám ho strašně rád, je to výborný kamarád,“ prozradil majitel stříbrné medaile z mistrovství světa roku 2006. Rýpne si do kámoše? „To zase ne. Samozřejmě jsem rád, že jsem ten gól dal, do ligy je ale daleko. Až tam to bude důležité,“ je si vědom.

I když šlo jen o přípravné utkání, mělo pro něj speciální nádech. „Bylo super zase vidět kluky, mám tam spoustu výborných kamarádů. Jsem rád, že jsem se s nimi mohl potkat,“ nechal se slyšet po utkání proti týmu, v jehož dresu ještě v uplynulém ročníku nastupoval.

„Bylo super zase vidět kluky, mám tam spoustu výborných kamarádů. Jsem rád, že jsem se s nimi mohl potkat.“

Přitom kdyby měli Olomoučtí k dispozici dostatek zdravých útočníků, nejspíš by dostal volno. „Nikdo jiný už nebyl (směje se). Asi bych proti Třinci nehrál, ale tím, že nebyli hráči, jsem hrát musel,“ konstatoval ostravský rodák. V útoku dokonce musel nastoupit i obránce Jakub Galvas. 

Mora proti Slezanům vedla po čtyřiceti minutách o dvě branky, nakonec ale výhru sebrala až po nájezdech. „Musíme vyladit spoustu věcí, hlavně v obraně. Máme tam obrovské mezery. Když se k nám soupeř dostane, je tam velký chaos. Dopředu to bylo jakžtakž, ale na obraně musíme zapracovat,“ uvedl a dodal: „Sice přijedeme do našeho pásma v pěti lidech, což je dobře, že se vrátíme, ale potom tam lítáme všude a nikde. Ale od toho tyhle zápasy jsou, proto se to hraje. Ukazuje nám to, na čem musíme pracovat,“ uzavřel útočník, jenž se na Hané domluvit na angažmá pro nadcházející sezonu. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz