Já a NHL? Museli by mi píchnout růstový hormon, směje se Frodl

Foto: hcskoda.cz

V první lize si dlouhodobě udržoval nadstandardní výkonnost, dalo se očekávat, že laso z extraligy dřív nebo později přijde. Dvaadvacetiletý brankář Dominik Frodl mohl posílit Plzeň už před minulou sezonou, jenže to byl ještě pod kontraktem v pražské Slavii. Po uplynulém ročníku už ale vše klaplo. "Plzeň má prostě zvučné jméno a hraje na špici," uvedl v rozhovoru pro klubový web svého nového zaměstnavatele. Bude po odchodu Miroslava Svobody do NHL zastávat roli jedničky?

Plekanec Chance liga

Marek Mazanec, Matěj Machovský, Miroslav Svoboda. Brankáři, kteří v posledních letech hájili plzeňskou branku, následně podepsali smlouvu v zámořské NHL. Pro ryšavého rodáka z Prahy je výzva navázat na své předchůdce, zatím ji ale bere trochu s nadhledem. "Já bych jim to nechtěl kazit, ale to by mi asi musel někdo píchnout růstový hormon, abych se mohl vydat do Ameriky," usmíval se 182 centimetrů měřící gólman v rozhovoru pro klubový web Škody.

Na spolupráci s trenérem gólmanů Rudolfem Pejcharem, kterému pod rukama prošli všichni zmiňovaní brankáři, se každopádně těší. "O panu Pejcharovi jsem slyšel samé dobré věci, je to parádní výsledek, když odsud za poslední roky odešli tři gólmani do NHL. Výsledek jeho skvělé práce, určitě to dělá dobře, věřím, že nám to bude klapat."

"Já bych jim to nechtěl kazit, ale to by mi asi musel někdo píchnout růstový hormon, abych se mohl vydat do Ameriky."

Do týmu vítěze základní části uplynulé sezony přicházel v době, kdy součástí týmu byl i Miroslav Svoboda. Bude novou jedničkou právě Frodl? To je otázka. Bývalý brankář Slavie Praha ví, že mu tato role nespadne do klína sama. "Já nevím, tak se to stalo, každý asi vidí, že teď jsem tady já a mladý brankář Kolář, takže k nám asi ještě někdo přibude. Kdo to bude, to nevím, ani to nemůžu ovlivnit, takže to teď neřeším," konstatoval.

Vidina být prvním brankářem extraligového celku jej ale pochopitelně láká. "Do týmu jsem přišel s pokorou, ale člověk má v sobě zabudováno, že se chce posouvat, být ten nejlepší. Což pro gólmana znamená, aby odchytal co nejvíce zápasů a podával dobré výkony. Já nebudu jiný. Ať přijde, kdo přijde, tak já se budu určitě snažit makat na sto procent. Budu v extralize prvním rokem, musím poznat kvalitu soutěže, jak to kde chodí, takže uvidíme, jak ten úvodní rok dopadne," nechtěl předbíhat Frodl.

Foto: Jan Gebauer, fotogebauer.cz

Po další nadprůměrné sezoně v dresu Slavie měl Frodl i jiné nabídky, pro Plzeň však hrál faktor dlouhodobého interesu. "Plzeň měla zájem už minulý rok, jenže jsem měl smlouvu ve Slavii. Potom se odsud ozvali znovu. Lidé okolo mi klub doporučovali, vyhrála se tady základní část, když o mě měl zájem vítěz, tak jsem za to byl rád. Plzeň má prostě zvučné jméno a hraje na špici, to určitě také hrálo roli," popsal důvody, proč se nakonec upsal Škodě.

Spoustu pozitivních referencí mu o západočeském klubu dal Roman Málek, bývalý brankář Plzně, který momentálně trénuje ve Slavii maskované muže. "S Plzní má také zkušenosti, pohybuje se v prostředí. Ten mi vše doporučil, protože je tady pan Pejchar. Plzeň že je krásné město, takže jsem o místním klubu a zázemí slyšel jen samé dobré věci."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz