Já a šance na olympiádu? Moc mě to těší, hlásí Šmíd po comebacku

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

V poslední době se o něm silně spekuluje vzhledem k blížící se olympiádě v Pekingu. A to i přesto, že až nyní má za sebou návrat na led. Kvůli operaci totiž vynechal poslední tři extraligové měsíce, vrátil se ovšem ve vší parádě – proti Spartě byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání a neuvěřitelným ice timem atakujícím třicetiminutovou hranici poslal národnímu týmu jasný vzkaz: Počítejte se mnou!

Fanshop národního týmu

Zranění významně poznamenalo už vaši minulou sezonu, letos se stejná situace zopakovala. Jak náročné bylo po psychické stránce se s tím srovnat? Spekulovalo se dokonce o ukončení kariéry…
I to jsem měl v hlavě. Pak mě ale doktoři ujistili, že by by to nemělo být tak hrozné a že bych se mohl vrátit. Ve finále to nejhůř odnášela má partnerka doma. (směje se) Tři měsíce mě mít doma bez jakéhokoli zápasového vytížení není sranda, nakonec jsme to ale všichni zvládli.

Jak dlouho se comeback chystal?
Stanovili jsme si dva datumy. Jeden byl proti Spartě, druhou variantou bylo utkání příští týden v Českých Budějovicích. A jsem rád, že to dopadlo už nyní. Dva týdny už mám s týmem odtrénované a cítil jsem se celkem dobře, tak jsme to zkusili. 

Jak vaše tělo zvládlo zápasové vytížení?
To budu vědět asi až ráno, aktuálně je to dobré, ale zároveň do toho promlouvají emoce a adrenalin. Uvidíme zítra po probuzení, jak záda zareagují, byl to přece jen docela náročný zápas. Párkrát mě soupeř dohrál, ale věřím, že budu v pohodě.

„Dva týdny už mám s týmem odtrénované a cítil jsem se celkem dobře."

29 odehraných minut. Není to větší porce, než bylo v plánu?
Určitě. S doktorem jsme se dohodli tak na osmnácti minutách, jenže jsme to trochu přepálili. (směje se) Nedá se nic dělat, nepočítalo se s tím, že někteří obránci nenastoupí. Bohužel mají zranění a necítili se dobře. 

V souvislosti s vámi se hodně mluví o nominaci na blížící se ZOH. Co na to říkáte?
Fakt mě to moc těší. Slyšel jsem i ohlasy, že kdybych po třech měsících mimo měl jet, bylo by to nefér. Jsme s Filipem Pešánem na něčem dohodnuti, ovšem kdyby to nevyšlo, svět se nezboří a pojede holt někdo jiný. 

„Kdyby to nevyšlo, svět se nezboří a pojede holt někdo jiný."

V sestavě se poměrně hodně prosazují mladíci, jak se vám líbí jejich výkony?
Jsou výborní. Kluci v obraně mají talent a hrají obětavě: jak Šedivý, Aubrecht, tak i Bukač. Zvládli to i proti tak kvalitnímu týmu, jakým je Sparta. Je vidět, že v Liberci umíme vychovávat hráče. Platí to ale i o útočnících. Kluci na sobě makají, komunikují a chodí do posilovny. Dřou na sobě každý den, někdy dokonce dvakrát. Klobouk dolů před nimi a jsme moc rádi, že je tu máme a že se prosazují. Nabíjejí nás energií na ledě i mimo něj.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz


Vsaďte si na MS v hokeji a získejte 500 Kč zdarma

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz