Já a (zase) král střelců? Zdravá motivace, soudí Daňo. Šťouchání se nebojí

Marko Daňo | Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Oceláři získali první body do tabulky: pod Javorovým v rámci třetího kola Tipsport extraligy přivítali Liberec, kterému nadělili čtyři branky. O první z nich se postaral kapitán Petr Vrána, zbytek byl především ve slovenské režii Marka Daňa.

Jak jste viděl vaše góly?
U první branky to Vožuch (Daniel Voženílek, pozn. red.) pěkně vyhodil, chytil jsem to na červené. Dal jsem to na druhou stranu na Růžu (Martin Růžička, pozn. red.), pěkná žabka, ale Vožuch udělal svou práci, že šel do brány a toho obránce nalákal na sebe. Já jsem se tam nějak přimotal a spadlo to tam. Jsem rád, že jsme konečně získali tři body. Máme se od čeho odrazit. 

Ptal jste se Martina Růžičky, jestli vůbec přihrával vám?
Myslím, že to poslal na mě a Vožuch se tam připletl. (směje se) Ale vyšlo to, jak mělo.

Poměrně často jste se museli bránit ve čtyřech... 
Už jsme na to zvyklí. V každém zápase máme hodně vyloučených. Musíme se s tím popasovat, tak to je momentálně nastavené, není to dobré pro nikoho. Snažíme se to ubránit, dnes všichni odvedli výbornou práci. Blokovali jsme střely, opravdu ta oslabení byla výborná. Věřím, že do dalších utkání si to přeneseme a bude jich o něco méně.

„Věřím, že když budeme pokračovat v tom, co děláme, tak za to budeme odměněni.“

Na druhou stranu vám vyšla hned první přesilovka. Co chybělo k úspěchu v těch dalších?
Já jsem tam měl jedno břevno, byly tam i další velké šance po odražených pucích. Rišo (Richard Pánik, pozn. red.) si to tam s Růžou házeli křížem, bohužel to tam nepadlo. Mohli jsme si v nich pomoct, ale příležitosti přicházejí a je jen otázka času, kdy to začne padat ve větším množství. Věřím, že když budeme pokračovat v tom, co děláme, tak za to budeme odměněni.   

Překvapilo vás, že Liberec celkem brzo odvolal brankáře?
Někteří trenéři to mají v oblibě, nečekají do poslední minuty, když jim utíká čas. Vyzkoušeli to po zakázaném uvolnění, kdy si možná mysleli, že tam nemáme bránící hráče. Zkusili to a naštěstí pro nás, to vyšlo tak, že jsme vstřelili gól a pojistili výsledek.

„Nastavili jsme si hlavy, všichni jsme celých šedesát minut bojovali a hráli jako mužstvo.“

Minulou sezonu jste první čtyři zápasy prohráli. I letos byl začátek trochu kostrbatější, oddechli jste si teď? 
Přáli jsme si už konečně vyhrát. Samozřejmě jsme si vzpomněli, jak to šlo minulý rok, takže jsme si z toho hlavu nedělali, ale určitě člověk chce vyhrávat všechny zápasy. Po dvou porážkách jsme si řekli, že dnes je důležitý zápas. Nastavili jsme si hlavy, všichni jsme celých šedesát minut bojovali a hráli jako tým. To se ukázalo na tom výsledku.

Sezona je pořád v plenkách. Ani další porážka by asi neznačila, že nastal čas panikařit, co myslíte?
Ne, tak to bylo i v minulých sezonách. Nechci říct, že jsme na to zvyklí, ale umíme se z toho oklepat a zabrat, když je třeba. Dnes to byl jeden z těch zápasů, kdy jsme si řekli, že chceme vyhrát a potřebovali jsme to, abychom se nakopli a potěšili diváky, a to nám vyšlo.

Je hokej na začátku ročníku ještě trochu surový, jak to bývá?
Měli jsme dlouhou přípravu. Zatím jsme nehráli v kompletní sestavě, neustále se to nějak mění. Věřím, že v dalším zápase už budeme všichni připraveni a budeme konečně hrát tak, jak máme a získáme další cenné body.

V neděli vás čekají Vítkovice...
Bude to derby. Věřím, že přijde hodně lidí a na konci zápasu, když uděláme vše, jak máme, budeme šťastnější a budeme se radovat.

Loni jste získal korunu pro krále střelců, vnímáte letos větší tlak? Máte motivaci to obhájit? 
Je to zdravá motivace. Nevnímám to nějak strašidelně, že jsem dva zápasy nedal gól. Věřím, že když budu dělat dobré věci, které jsem dělal minulou sezonu a budu v pozicích, odkud góly padají – to znamená před brankou – tak za to budu odměněný a pomůžu týmu. Tam to bolí, ale já to mám rád.

„Mladý chlapec přišel za mnou a chtěl se tam se mnou šťouchat.“

Kolik vám chybí na Martina Růžičku? 
Dost! (směje se) 

Dneska jste se nastartoval nejen góly, ale také drobnou potyčkou s Janem Šírem. Z čeho vyplynula? 
Zastavil jsem před brankářem, který chytil puk. Mladý chlapec přišel za mnou a chtěl se tam se mnou šťouchat. Já se toho nebojím, tak jsem ho šťouchnul nazpátek.  

Marko Daňo

Marko Daňo | Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz