Jágr děkoval za ovace a omlouval se fanouškům: Náš výkon byl hrozivý!

Foto: Jaroslav Legner, isport.cz

Zvláštní návrat na kladenský led prožil Jaromír Jágr. Olympijský vítěz z Nagana a jeden z nejlepších útočníků všech dob po přesunu z Calgary poprvé nastoupil v barvách Rytířů na domácím hřišti, vyprodaná aréna mu připravila krásné přivítání. Jenomže v duelu proti Litoměřicím pak Rytíři selhali, prohráli 1:4. "Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří se na té slavnosti podíleli," uvedl po utkání Jágr. Zároveň se omlouval fanouškům za předvedený výkon. "Byl hrozivý," řekl.

Nový fanshop

Začátek byl unikátní. Kladenský ČEZ stadion se do posledního místečka zaplnil po víc než pěti letech, Rytíři připravili Jaromíru Jágrovi skvělé uvítání. Během ceremoniálu fanoušci sledovali fragmenty z Jágrovy bohaté kariéry, jeho úspěchy v NHL nebo reprezentaci. Když Jágr vybruslil na hrací plochu, příznivci ho vítali ovacemi vestoje. "Většinu slavnosti jsem neviděl, jelikož jsem byl ještě v kabině. Ale doufám, že se to povedlo. Mám radost, že diváci přišli a zatleskali si," poznamenal Jágr po zápase v rozhovoru s novináři.

Ne vždycky dostanete slávu, jakou byste chtěli. Pak přijde kritika

V Kladně si všichni přáli, aby velkou událost podpořil i úspěch Rytířů. Nicméně zápas proti Litoměřicím se nepovedl. Jágr si po návratu do mužstva užil výhru nad Benátkami v Liberci, pak svěřenci trenérů Hořavy s Paterou nebodovali v Přerově ani teď se Stadionem. "Mám jediný cíl – hrát co nejlepší hokej a pomoci mužstvu postoupit. Není to pro mě jednoduché, bude mi šestačtyřicet let, ale snažím se odevzdávat maximum. I když to někdy není vidět,"

Jaromír Jágr po prohraném zápase s Litoměřicemi

Po utkání hovořil věcně a upřímně. Návrat do míst, kde se naučil hokej, si představoval úplně jinak. "Není to příjemné, ale to je realita. Ne vždycky dostanete slávu, jakou byste chtěli. Pak přijde kritika. Nejsem první ani poslední, kdo to zažil." V kariéře absolvoval stovky bitev, je zvyklý na tlak i pozornost ze strany soupeřů. Hokejisté Litoměřic zahráli výborně, bylo znát, jak se chtějí vytáhnout. S něčím podobným musejí Rytíři počítat.

"Měli bychom se s tím vyrovnat. Na druhou stranu je dobře, pokud hrajeme proti mančaftům, které chtějí podat jen ty nejlepší výkony. Aspoň uvidíme, jak na tom jsme," řekl Jágr. Po duelu s Litoměřicemi nemají v Kladně optimální rozpoložení. Středočeši se pokoušejí probít na co nejlepší výchozí pozici, ale tentokrát šanci promarnili. "Není to nic moc," připustil Jágr. "Tohle je nejlepší příprava na play off, rozhodně se od prvního do posledního hráče musíme hrozně moc zlepšit. Začíná to mnou, já se necítil vůbec dobře," připomněl.

Když se to tak vezme, pořádný hokej jsem hrál někdy před devíti měsíci

Nemá to jednoduché. Během angažmá v Calgary sehrál vzhledem k potížím s třísly a kolenem jen 21 utkání NHL. Po přesunu do WSM Ligy naskakuje s ortézou, ale zatím nedošlo na případný plán nastoupit jen k několika střídáním, aby Jágr splnil podmínku nutných 15 startů před případnou baráží. Všechny tři zápasy odmakal na ledě celé. "Já se snažím, pokud můžu. Je pravda, že se některá střídání necítím moc dobře, ale doufám, že to přijde. Záleží jen na mně, jakým způsobem se k tomu postavím," upozornil.

Jágr hrál poprvé před svými fanoušky

Když hovoří o svých pocitech, je znát, že stále není spokojen. "Co si budeme povídat, není mi dvacet. Ani od sebe víceméně nic neočekávám. Já vím, jaký jsem hráč, nemůžu se srovnávat sám se sebou, když mi bylo pětadvacet. To v žádném případě." Postupně se dostává do zápasového rytmu. "Dlouho jsem nehrál, a když ano, tak hodně ve čtvrté lajně. Minut jsem moc neměl. Když se to tak vezme, pořádný hokej jsem hrál někdy před devíti měsíci. Mít ve čtvrté lajně osm devět minut, kde od tebe nikdo nic nečeká, a pak dvacet minut, to je ohromný rozdíl. A je jedno úplně jedno, o jakou ligu se jedná," poznamenal.

Prohra s Litoměřicemi ukázala, že Rytíři aktuálně nejsou v pohodě. Slova o nutnosti lepšího výkonu řekl Jágr už před týdnem v Liberci, kde hokejisté Kladna zdolali Benátky. "Můžu srovnávat jen ty tři zápasy, které jsem odehrál. Ani jeden se nám víceméně nepovedl. Soupeř byl lepší, měli jsme někdy fáze, že jsme začali tlačit – jako třeba ve třetí třetině s Litoměřicemi. Ale to je dost málo na mužstvo, které chce postoupit do extraligy," uzavřel

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz