Jágr jako para hokejista: Šíleně náročné! Jak se na tom zatáčí?

Foto: Alžběta Flaschková, parahockey.cz

Kdo v úterý před polednem zavítal na kladenský zimní stadion, naskytl se mu hodně netradiční pohled. Jaromír Jágr se tam zúčastnil otevřeného tréninku české para hokejové reprezentace.

Aplikace Tipsport extraligy

Legendární útočník a ambasador hokejové kampaně Kauflandu, nového generálního partnera českých para hokejistů, obdržel z rukou hlavního trenéra Jiřího Břízy para hokejovou hůl s věnováním od všech hráčů národního týmu, který zanedlouho v civilu doplnil.

Už jen dostat se do speciálních ocelových saní nebylo nic lehkého. A co teprve na nich jezdit či dokonce vést puk. „Jak se na tom zatáčí?“ ptal se Jaromír Jágr, který se hned několikrát na saních málem překlopil. „Tak tenhle sport stoprocentně dělat nebudu,“ smál se.

Foto: Alžběta Flaschková, parahockey.cz

Po téhle zkušenosti před para hokejisty smekal. „Už jen udržet stabilitu a odrážet se je hrozně náročné. Klobouk dolů před těmi sportovci. Já měl problém se jenom rozjet. Co teprve, když bych do toho měl ještě hrát hokej a brzdit? Vážně šíleně náročné,“ přiznal Jágr.

Udržet rovnováhu není žádná sranda, což potvrdil i reprezentační brankář Michal Vápenka. „Problémy s rovnováhou jsou úplně normální, vždyť kluci se učí i několik měsíců, aby byli schopní nějak jezdit. Po pár trénincích by s námi Jarda bruslil úplně v pohodě.“

Foto: Alžběta Flaschková, parahockey.cz

Majitele Rytířů potěšilo, že mohl nakouknout pod pokličku sportu, který dřív nikdy nezkusil. „Jsem rád, že si mohu vyzkoušet některé jiné sporty. O to větší respekt pak k těm sportovcům mám. Musím říct, že je to opravdu náročné,“ uvedl po para hokejové premiéře.

Jágr dobře ví, že český para hokej jde v posledních letech nahoru. „Před rokem jsme se mohli přesvědčit, jak se díky mistrovství světa v Ostravě stal tenhle sport populárním mezi lidmi v Česku,“ připomněl šampionát, jenž trhal jeden návštěvnický rekord za druhým.

Foto: Alžběta Flaschková, parahockey.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz