Jágr je zpátky! Dojem z návratu? V pohodě, žádný problém, hlásí

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

24. dubna 2015, 22:10

Václav Jáchim

Po loňském mistrovství světa se to nečekalo, Jaromír Jágr tehdy v Minsku řekl, že na mezistátní scéně končí. Ale utekl rok - a legendární osmašedesátka je zpátky! Útočník Floridy přiletěl do vlasti ve středu večer, dva dny poté znovu oblékl nejcennější dres. Jágr přeskakoval mantinel s Janem Kovářem a Michalem Vondrkou, jehož ve třetí třetině nahradil Martin Zaťovič. Jaký měl z duelu osobní dojem? "Jo, v pohodě. Trénoval jsem, s bruslením ani s dýcháním jsem neměl problémy," konstatuje.

Plekanec Chance liga

Jágr vždycky tvrdil, že přesun z užšího zámořského kluziště na širší evropské klade veliké nároky. Zvyknout si není jen tak. Teď tuhle změnu podstoupil znovu. "Dobrý. Ale špatný je, že v tom musím pokračovat, abych se cítil dobře. A to se mi už moc nechce," říká upřímně.

Do mistrovství světa zbývá týden, utkání proti Finsku ukázalo, že na tom český národní tým je celkem slušně. Vítězství 3:2 po nájezdech navázalo na předchozí skalp poměrem 4:1, tým vypadá docela v pohodě. Co na to Jágr? "Cítil jsem se dobře. Hrál jsem, co jsem chtěl. Bez problémů. Ale sestava se podle mě ještě bude přizpůsobovat," pokračuje.

V Brně zase dobrá atmosféra. Něco jako na Kladně

Když Jágr dorazil ze Spojených států, nepotvrdil, že nastoupí na šampionátu. V nominaci jeho jméno je, nicméně kladenský odchovanec mluví trošku vyhýbavě. "Ještě by se mělo počkat na hráče. Nikdy nevíte, co se stane. Třeba u Růči - nikdo neví, jestli bude moci. To samé kluci z NHL. Někteří mají problém se smlouvou, není jasné, kdo další vypadne," upozorňuje. Na dotaz, jaké má po reprezentačním comebacku pocity, odpoví bleskově: "Žádné, já už na pocity nedám!"

Duel proti Suomi byl pro olympijského vítěze z Nagana v některých ohledech unikátní. Jágr po čtyřech letech nastoupil za národní tým doma. "Bylo to také v Brně, že?" reaguje. Na jaře 2011 se elitní výběr chystal v jihomoravské metropoli před šampionátem v Bratislavě. "Teď byla zase dobrá atmosféra. Něco jako na Kladně," usměje se.

Teď bude mistrovství světa v Praze, což Jágr zažil v roce 2004. "Záleží, jak se bude dařit týmu. Když se mužstvo trápí, tak je větší tlak. Bude důležité, jak do toho skočíme," naznačuje. Výsledek generálky s Finskem podle něj není směrodatný. "Přijede ještě minimálně pět šest hráčů. Příprava a šampionát, to je o něčem jiném. Pod tlakem se hraje jinak," upozorňuje.

Ručinský? Nikdo neví, jak moc je zraněný

Odhadnout sílu mužstva je obtížné. "Záleží, kdo na vás nastoupí, a jak potom hrajete. Pokud tak, že podržíte puk a dostanete soupeře pod tlak, tak je to dobré. Hráči tu na to jsou," uznává. Brněnský zápas leccos naznačil. "Měli jsme tam fáze, kdy jsme hráli s pukem a ten tlak si vytvořili. Pak jsou zase fáze, kdy soupeř dostane pod tlak nás, takových věcí je třeba se vyvarovat," připomíná.

Zatímco Jágr si už mezistátní hokej zase osahal, jiný očekávaný veterán Martin Ručinský nikoli. Teprve ve čtvrtek večer dohrál play off, s Litvínovem teď slaví historický titul. A vzhledem ke zdravotním potížím není jasné, jestli vůbec na mistrovství světa přijede. "Nikdo neví, jak moc je zraněný, pod jakými bolestmi hrál. V české lize vám to opíchají, ale tohle na mistrovství světa dělat nelze," konstatuje.

Dávného kumpána by v mužstvu určitě přivítal, ovšem odpověď na Ručinského start dají lékaři. Jágr to přesně takhle bere. "Růča má týden volno, a protože hrál spoustu zápasů v krátké době, tak si nemyslím, že ho ten týden nějak ovlivní. Spíš naopak, odpočine si. A máme tady v záloze ještě Pavla Koláře, který by ho měl dát dohromady," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz