Jágr má za sebou první trénink s Kladnem! Jak se cítil a co řekl o Plekancovi?

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

23. července 18:56

David Jahoda

V pondělí na společném tréninku kladenských Rytířů chyběl, v úterý už se k nim ale jejich majitel Jaromír Jágr připojil. A tréninkovou dávku chvílemi musel pořádně rozdýchávat. „Samozřejmě by bylo ideální, kdybych během léta trénoval každý den, jenže já jsem poslední tři měsíce nedělal vůbec nic,“ uvedl pro sport.cz. Kolik chce shodit kilo a co říká o tom, že Tomáš Plekanec podepsal brněnské Kometě?

NHL 20

 

Coby hrající majitel pomohl dotáhnout Kladno po pěti letech zpátky mezi tuzemskou hokejovou smetánku. Pak si ale dal od tvrdé fyzické námahy nějakou dobu klid. A bylo to znát. „Po prvním tréninku s mužstvem na ledě se cítím přesně tak, jak jsem počítal. Teď jde jenom o to, jak rychle se do toho dostanu,“ říká v rozhovoru pro sport.cz legenda světového hokeje.

Kdy chce být v ideální kondici? Nejprve prohodil, že by to mohlo být okolo Vánoc, pak ale zvážněl a trochu překvapil. „Už 30. července hrajeme první z jedenácti přípravných zápasů, a když budu zdravej, odehraju všechny.“

„Už 30. července hrajeme první z jedenácti přípravných zápasů, a když budu zdravej, odehraju všechny.“

Přípravu na svou nováčkovskou sezonu zahájí Rytíři ve zmíněném datu na ledě Litvínova. A Jágr počítá s tím, že to jeho osobně bude dost bolet. „Pochopitelně vím, že když jsem se na to poslední tři měsíce vykašlal, o to to teď budu mít náročnější. O únavu ale nejde, tu jsem nikdy neřešil. Jde jenom o to, aby vydrželo zdraví,“ je přesvědčen 47letý hokejista.

Člen Triple Gold Clubu za vítězství na olympijských hrách, mistrovství světa a ve Stanley Cupu plánuje v prvé řadě snížit váhu svého těla. „Mám 121 kilo, což je o 15 víc, než když jsem hrával na Floridě,“ prozrazuje. „Věřím ale, že kila shodím. Když se mi to povede, bude to, jako bych celou přípravu trénoval s vestou. Kdo tohle může říct,“ směje se. Na jakou váhu by se chtěl dostat? „105 až 107. Doufám, že se na ni do začátku sezony dostanu.“

 >> Kanaďany to nekončí? Kladno je v kontaktu s Tonem, vyhlíží sparťany

I když se počítalo s tím, že si minimálně v nadcházející sezoně za Rytíře zahraje, oficiální pokračování dosud nepotvrdil. Nyní je z kontextu jasné, že brusle na hřebík ještě nepověsí. A dřiny se nezdráhá. „Dělám věci tak, jak mi dávají smysl a jak mi zapadají. Takže jsem vlastně rád, že mi po prvním tréninku bylo špatně. Horší by bylo, kdybych se cítil dobře. To bych si začal myslet, že jsem Superman,“ uvádí.

Tipsport extraligu si na podzim vyzkouší poprvé od sezony 2012/13, kdy tehdy postihla NHL výluka. „Neříkám, že tehdy pro mě byla extraliga snadná. Určitě ale byla jednodušší, než bude teď. Sedm let je strašně dlouhá doba a teď už, dá se říct, nehraju vrcholově nebo na té top úrovni.“

„Horší by bylo, kdybych se cítil dobře. To bych si začal myslet, že jsem Superman.“

Z nejvyšší soutěže ovšem strach nemá. „Našim hráčům prostě věřím. Věřil jsem jim už letos v baráži, i když všichni říkali, že absolutně nemáme šanci se do ní byť jen dostat. Jenže já byl stoprocentně přesvědčenej, že extraligu uděláme. A ta víra tam je pořád,“ tvrdí.

Už dávno Jágr avizoval, že se Kladno bude veskrze spoléhat na hráče, kteří na jaře vybojovali postup. „Věřím, že v extralize budeme hrát důstojnou roli, i když nám nikdo nedává šanci. Takové názory respektuju, ale neztotožňuju se s nimi,“ dodává sebevědomě.

Že nás Pleky zradil? Tak to v žádném případě není

Jeho tým se bude v nejvyšší soutěži bít bez Tomáše Plekance, který svému mateřskému celku výraznou měrou pomohl k vysněnému postupu. Teď dal ale přednost brněnské Kometě.

„Spousta lidí se mě na jeho přestup do Brna ptala a já na něj odpovím poprvé a naposledy. Když se loni vracel z NHL, byla určitá dohoda mezi třemi stranami - Kladno, Brno, Pleky. Nikdo dohodu neporušil, takže nesouhlasím s některými reakcemi fanoušků, že nás teď Pleky zradil. Tak to v žádném případě není,“ uvádí na pravou míru Jágr.

„Byli jsme hrozně rádi, že nám v minulé sezoně pomohl v té nejdůležitější fázi, v baráži. Respektovali jsme, že tehdy chtěl hrát i extraligu, i nám totiž pomohlo, že se zápasově udržoval na vyšší úrovni, než kterou má první liga. A přece mu teď nemůže nikdo zazlívat, že chce na vysoké úrovni hrát dál. Nikde navíc není řečeno, že se po určité době nemůže vrátit k nám,“ říká k budoucím možnostem. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz